Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Las Vegas - Anaheim

13.1.2021
pic

Jedným z favoritov na zisk Stanleyho pohára sú hráči Vegas, ktorí to vlani dotiahli do finále konferencie. Anaheim prechádza prestavbou tímu a bude zaujímavé sledovať ako sa jeho “mladé pušky“ v tejto sezóne predvedú.

Golden Knights sú síce mladým klubom, ale už dokázali celkom slušne mútiť vodu na popredných priečkach. Vo svojej prvej sezóne dokonca postúpili do finále, v ktorom prehrali s Washingtonom. Medzi sezónami sa im navyše podarilo uloviť najväčšiu rybu na trhu voľných hráčov a to obrancu Alexa Piatrangela. Generálny manažér však musel kvôli tomu obetovať dvoch hráčov a to Paula Stastného a Nateho Schmidta. Tu nastáva trošku otáznik, že či Cody Glass dokáže po odchode Stastného zaplátať dieru na druhom centrovi. V bránke by mal dostávať prednosť Lehner, ktorému by mal kryť chrbát skúsený Fleury. Oporami tímu by mali byť aj v tejto sezóne Pacioretty, Karlsson, Stone, Marchessault, Smith či Theodore.

Anaheim sa v posledných sezónach pohyboval v spodných vodách, ale Ducks budujú perspektívne mužstvo. O menách ako Zegras, Steel, Jones či Terry ešte zrejme budeme čo to počuť. Na trhu voľných hráčov sa Anaheimu podarilo získať obrancu Kevina Shattenkirka, ktorý v minulej sezóne získal Stanley Cup a prínosom by mal byť aj univerzálny útočník Derek Grant. Mladíci však ešte potrebujú čas a nedá sa očakávať, že Ducks v tejto sezóne budú hrať o popredné priečky. Postup do play-off by bol v ich prípade príjemným prekvapením. V tíme sú však skúsení harcovníci, ktorí by napredovaniu mladých talentov mohli výrazne pomôcť. Prvé dve lajny majú svoju kvalitu a kombinácia skúseností s mladíckou dravosťou by mohla súperom spôsobovať nemalé problémy.

Vegas disponuje skúseným mužstvom, ktoré by mohlo útočiť možno aj na zisk Stanleyho pohára a v prvom zápase sa očakáva jeho výhra.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
V diskusii nie sú žiadne príspevky