1000

Kazachstan - Taliansko

23.05.2022 15:20

V súboji o „čierneho Petra“ skupiny A sa trochu nečakane ocitli hokejisti Kazachstanu, ktorí by v súboji s Talianskom mali potvrdiť úlohu favorita.

Hokejisti z Kazachstanu sú stále na úplnom dne tabuľky a na svojom konte majú pred posledným vystúpením na MS 2022 nula bodov. Na úvod dostali debakel s Dánskom (1:9), ale v ďalších dueloch sa výrazne zlepšili, aj keď ani na bod to nestačilo. Štyrikrát prehrali o jediný gól a iba s Kanadou (3:6) to bolo vyšším rozdielom. V nedeľu nebodovali ani s Nemeckom (4:5) aj napriek tomu, že dvakrát viedli a na začiatku 3. tretiny dokázali zmazať dvojgólové manko. Tentoraz si budú musieť dávať pozor aj na disciplinovanosť.

Talianom v posledných rokoch prišla pandémia vcelku vhod a od roku 2019 sa držia stále medzi elitou. Na MS 2022 si v šiestich súbojoch pripísali na svoje konto jediný bod, keď nezvládli záver zápasu s Francúzskom (1:2p) a po inkasovanom vyrovnávajúcom góle v úplnom závere rozhodlo v prospech súpera predĺženie. Najväčším problémom je koncovka, veď dali iba 10 gólov a to im 4 doslova „darovalo“ Nemecko (4:9), s ktorým prehrávali v 43. minúte už 1:8. V priamom súboji o vypadnutie majú malú výhodu v podobe voľného dňa.

Vo vzájomných zápasoch sa naposledy stretli pred rokom a Kazachstan deklasoval Taliansko 11:3. Také jednoznačné to iste nebude, rozhodovať sa môže až v poslednej časti hry a stávkujúcim radíme vsadiť na počet gólov v 3. tretine +1,5.