1.01
1000

Kansas – Denver

13.12.2019

Broncos minulý týždeň prekvapili celý NFL svet, keď si dokázali poradiť v Houstone s domácimi Texans, keď už po prvom polčase viedli 31:3. Drew Lock so svojou ofenzívou odohral veľmi slušný zápas, keď si pripísal na konto 22/27 úspešných prihrávok, 309 yardov pre 3 touchdowny. V poslednej štvrtine už Broncos troška zvoľnili, a tak sa zrodil konečný výsledok 24:38. Z receiverov hostí si najviac užil zápas Noah Fant, ktorý zachytil 4 prihrávky pre 113 yardov a dosiahol 1 TD.  Obrana hostí tiež do začiatku poslednej štvrtiny fungovala excelentne, keď umožnili domácim iba 10 bodov, čo je proti ofenzívne ladenému Houstonu slušný výsledok. V drese Broncos sa teda rozhodne nedarí tak ako by si predstavoval QB Joe Flacco, keď doposiaľ nahádzal 1 822 yardov pre 6 touchdownov. Drew Lock odohral iba dva zápasy, ale rozhodne mu vyšli lepšie ako spomínanému Joeovi.

Domáci Kansas sa nachádza mentálne určite veľmi vysoko, nakoľko sa vrátili z New England dobre naladený po výhre 23:16. Pre niektorých možno prekvapivý výsledok, no za výkon v zápase rozhodne zaslúžený. Tom Brady so spoluhráčmi skočili do zápasu premeneným hneď prvým driveom v touchdown, ale následne sa do štvrtej štvrtiny hľadali, čo dokonale využili hosťujúci Chiefs na čele s Patrickom Mahomesom. Po pár prihrávkach to vyzeralo, že bude musieť zo zápasu odstúpiť, keď po každej prihrávke pociťoval bolesť v pravej ruke. Nakoniec sa však zmobilizoval a doviedol Kansas do víťazného konca. V tejto sezóne si zatiaľ pripísal 3 266 yardov pre 21 touchdownov a 3 interceptions. Passing rating má na hodnote 105,3 čo je jedno z pozitívnejších čísel medzi QBs. V ofenzíve sa väčšinou môže spoľahnúť na svoje dva klenoty Tyreeka Hilla a Travisa Kelceho, u ktorých väčšinou prihrávky končia catchom. V tomto zápase predpokladám štart Drewa Locka, ale ani ten nepomôže Denver k nejakému väčšiemu prekvapeniu. Jednoznačne volím Kansas s handikepom.