1000

Kamerun - Srbsko

28.11.2022 11:00

V pondelok pred obedom narazia na seba v skupine G na MS v Katare dva tímy, ktoré sú bez bodu. Srbsko však hralo s Brazíliou a tentoraz je jasným favoritom.

Reprezentantom Kamerunu sa na jar darilo na Africkom pohári národov aj v  kvalifikačnom play-off s Alžírskom (0:1d, 2:1p v), ale pred MS to už také veselé nebolo. V štyroch prípravných zápasoch sa ani raz netešili z víťazstva a o nič lepšie nezačali ani finálový turnaj. V súboji so Švajčiarskom síce odohrali solídny 1. polčas a hlavne ho neprehrali, ale po rýchlo inkasovanom gólu po prestávke sa takmer na nič nezmohli. Nadviazali tak na posledné dve účinkovania na MS 2010 aj 2014, kde nezískali ani bod.

Srbskí futbalisti vstúpili do šampionátu očakávanou prehrou s veľkým favoritom nielen ich skupiny Brazíliou (0:2). Hodinu hry sa im podarilo držať so súperom krok, aj keď brankár Milinkovič Savič sa musel niekoľkokrát predviesť. Po inkasovanom góle však stratili morálnu silu a boli radi aj za dvojgólový rozdiel. Veľkým sklamaním bola hra dopredu, veď sa dostali iba ku štyrom streleckým pokusom a aj tie leteli mimo bránu. V druhom zápase tak potrebujú bodovať a najlepšie naplno. To však bude musieť družina okolo Tadiča ukázať podstatne viac.

Vo vzájomných zápasoch sa stretli iba raz pred viac ako 12-mi rokmi a v prípravnom súboji sa v Belehrade tešili po gólovej prestrelke Srbi 4:3. Stávkujúcim radíme vsadiť na Zápas/počet gólov Srbsko/+1,5.