1.01
1000

Jyp Jyväskylä - Jukurit

10.12.2019

Jyp Jyväskylä (5.) má najlepší útok v súťaži (101:71), ale ani ten jej nepomohol proti poslednému Vaasan Sport (15.), ktorému v sobotu doma nečakane podľahla 2:3. Práve doma je veľmi silná (10-0-1-2) a očakávalo sa, že duel bez problémov vyhrá, veď ťahala päťzápasovú víťaznú šnúru.

Jukurit (12.) získal o 21 bodov menej ako Jyväskylä (6-4-5-13) a v súčasnosti má mizernú formu, keď prehral posledné štyri zápasy. Naposledy nestačil vonku na ľade Assat Pori (11.), ktorému podľahol 1:5, keď neudržal vedie 1:0 z 21. minúty. V sobotu privítal na svojom ľade Kalpu Kuopio (10.) a prehral 0:6, pričom už v 13. minúte prehrával o tri góly. Jukurit získal vonku 14 bodov (2-2-4-6).

V tejto sezóne sa vo vzájomných zápasoch tešila Jyväskylä, keď dvakrát vyhrala na ľade Jukuritu 4:3p, a 5:2. Stavíte si na Jyväskylä, že vyhrá aj do tretice, tentokrát na svojom ľade, alebo si myslíte, že sa Jukurit postará o veľké prekvapenie? Zápas: 1.