1.01
1000

J.Kórea - Portugalsko

02.12.2022 16:00

Portugalsko má po dvoch výhrach postup vo vrecku, futbalistom Južnej Kórey naň nemusí stačiť ani víťazstvo.

Južná Kórea po cennej remíze s Uruguajom (0:0), nestačila na Ghanu (2:3), proti ktorej nezachytila 1.polčas (0:2). Po dvoch hlavičkách Cho Gue-Sunga vyrovnala, no súper jej o pár minút zasadil ďalší úder. Kórejčania to naďalej skúšali centrovanými loptami, ale vyrovnania sa nedočkali. Ich šanca na postup už nie je veľká, v paralelne hranom dueli Ghany s Uruguajom im veľa výsledkov nehrá do karát a na zvýšenie šancí by potrebovali zdolať Portugalcov aspoň o dva góly. Oproti zápasu s Uruguajom, kde diváci nevideli ani jednu strelu na bránu, boli proti Ghane omnoho aktívnejší a z celkových 21 striel, išlo aj šesť medzi žrde. Kvôli červenej karte bude v piatok iba na tribúne ich portugalský tréner Paulo Bento, ktorý bol ešte ako hráč súčasťou vzájomného stretnutia na MS pred 20 rokmi.

Najväčší favorit skupiny Portugalsko je zatiaľ stopercentné. Proti Ghane (3:2) sa dlho trápilo a až do úvodného gólu sa nedostávalo do veľkých príležitostí. Potom už súper vyšiel z obrannej ulity, talentovaní Portugalci to využili a na začiatok si pripísali dôležité víťazstvo. Uruguaj (2:0) mal byť na papieri silnejší, ale v ofenzíve nebol tak nebezpečný. Hoci aj tu bol 1.polčas bezgólový, na začiatku druhého išli do vedenia a hru na menšie výnimky do konca duelu kontrolovali. Tréner Santos, tak v záverečnom skupinovom vystúpení môže zamiešať zostavou a pošetriť kľúčových hráčov. Oddych sa očakáva u Fernandesa, ktorý má na konte dva góly a dve asistencie, ale aj žltú kartu a ďalšia by ho na osemfinále vyradila. Cristiano Ronaldo, ktorý mal už proti Uruguaju na dosah vyrovnanie rekordu Eusébia na MS, bude chcieť z tohto dôvodu určite nastúpiť. Všetko má však v rukách tréner Santos.

Jediný vzájomný duel sa odohral v skupine MS 2002, v ktorom prekvapujúco uspeli domáci Kórejčania (1:0) a na úkor Portugalska dokráčali nakoniec až do semifinále. Vzhľadom na situáciu, môžeme vidieť neočakávaný výsledok aj v piatok, keď Portugalci zamiešajú zostavou a portugalský tréner Kórejčanov svojich zverencov poriadne vyburcuje. Zápas 10, Oba tímy dajú gól Áno