1.01
1000

Inter Milano - Atalanta

31.01.2023 21:00

Vo štvrťfinále hranom na jeden zápas, milánskeho obhajcu Talianskeho pohára vyzve v novom roku rozbehnutá Atalanta.

V Coppa Italia sa mužstvá stretávajú po desiatykrát a hoci v tejto či neskoršej fáze v posledných rokoch nechýbajú, v pohári sa naposledy stretli pred 18 rokmi. Inter je v tejto súťaži úspešnejší, celkovo ju vyhral 8-krát a do semifinále postúpil v ostatných troch sezónach. Atalanta potrebovala na tri semifinálové účasti posledných šesť ročníkov. Pohár zodvihla nad hlavu len v sezóne 1962/63, no v rokoch 2019 a 2021 to dotiahla do finále. V osemfinále mal Inter poriadne namále doma s druholigovou Parmou, keď ešte dve minúty pred koncom prehrával a postúpil až po predĺžení. Atalantu hrýzla Spezia len v 1.polčase a napokon triumfovala 5:2.

V piatich tohtoročných stretnutiach Serie A strelil bergamský celok minimálne dva góly. V tom čase najlepšej obrane ligy Juventusu nadelil tri a Salernitane dokonca osem kúskov. Aj Inter je v dobrej forme, ktorú odštartoval triumfom nad suverénnym Neapolom. Zakopnutie prišlo pred týždňom doma s Empoli (0:1), keď bol už v prvom dejstve vylúčený Škriniar. Dnešný štart slovenského stopéra nie je pravdepodobný, nakoľko sa všetky strany snažia, aby prestúpil do PSG ešte v rámci dnešnej uzávierky transferov.

Atalanta nezdolala Inter už osem duelov, ale päť z nich skončilo remízou. Väčšia motivácia na zisk pohára je u hostí, pre domácich je hlavnou prioritou účasť v Lige majstrov, ktorých dnes môže ovplyvniť aj sága okolo Škriniara. Vzhľadom na ofenzívne kvality čakám góly na oboch stranách, zo zápasových tipov sa mi pozdáva stávka na neprehru hostí.