1.01
1000

IEM Katowice - StarCraft II

20.2.2020

IEM Katowice prináša po druhýkrát aj známu stratégiu z dielne Blizzardu - StarCraft II. Táto real-time strategickú hra prinesie zaujímavé súboje výnimočných hráčov, ktoré určite budú stať za to. Kto z účastníkov turnaja má však najväčšiu šancu uspieť a odkrojiť si najväčšiu časť z prizepoolu 400 000 dolárov?

Minuloročný víťaz „soO“ z tímu Chivo SC a porazený finalista „Stats“ z tímu Splyce sa turnaja nezúčastnia a tým pádom je tu priestor pre ďalších profesionálnych hráčov. Najväčším favoritom na zisk trofeje a slušnej finančnej odmeny v hodnote 150 000 amerických dolárov je “Serral”, ktorý minulý rok skončil na 6. mieste.  Serral sa na turnaj prebojoval z online kvalifikácie, kde to nemal úplne jednoduché. Najviac úspechov zaznamenal v roku 2018, keď sa stal majstrom sveta. Minulý rok však svoj titul neobhájil a na Majstrovstvách sveta skončil „až“ na 3. mieste. Uvidíme, či sa mu v Katowiciach podarí vrátiť späť na vrchol alebo nie.

Ďalším veľkým favoritom na celkového víťaza je „Dark“ z tímu Dragon Phoenix Gaming, ktorý sa na turnaj kvalifikoval vďaka titulu Majstra sveta 2019. Práve počas majstrovstiev v juhokórejskom Soule zlomil svoje prekliatie „večne tretí“ a po 5 rokoch na e-športovej scéne dosiahol doposiaľ najväčší úspech svojej kariéry. Uvidíme, či na tieto výkony nadviaže a bude tak pokračovať aj v roku 2020. Presvedčiť nás o tom môže už 24. februára v Katowiciach.

Zamiešať karty na celkového víťaza môže aj mladý húževnatý „Reynor“, ktorý sa stal finalistom Majstrovstiev sveta v Soule, kde podľahol práve „Darkovi“ 4:1. Do finále MS sa prebojoval cez „Serrala“ pomerom 3:2. Reynor má len 17 rokov a do povedomia sa dostal koncom roka 2018 na WCS v Montreale, kde obsadil 2. priečku. Minulý rok sa zúčastnil šiestich veľkých turnajov, z ktorých si odniesol dve prvé miesta (WCS Winter Europe a WCS Summer). V oboch prípadoch porazil najväčšieho favorita Serrala. Ďalej obsadil 3-krát druhé miesto a raz tretie miesto. Je teda len otázka času, kedy mladý Reynor dokáže psychicky zvládnuť veľké finálové zápasy a presvedčí nás o svojom potenciáli.

V turnaji môžu, samozrejme, prekvapiť aj hráči ako Maru, Rogue, TY a iní, avšak nedosahujú takú kvalitu ako prvé trio, preto by som stávkujúcim odporučil staviť na „Reynora“ a veriť v jeho talent a skills.