1000

Hrv.Dragovoljac - HNK Rijeka

17.09.2021 20:00

Hrv.Dragovoljac sa po zlom úvode trošku oklepal a získal prvé štyri body. Prichádza však ašpirant na titul z Rijeky a to bude iná káva.

Nováčik súťaže odštartoval sezónu šiestimi prehrami v rade a horel hlavne v obrane. Následne sa však oklepal a vyhral najtesnejším rozdielom 1:0 na ihrisku Slavenu Belupo a následne prekvapujúco uhral bod aj v Novej Gorici (1:1). Herne to však stále nie je ono, súperi majú prevažne navrch a Hrv.Dragovoljac stále čaká na prvé body z domáceho ihriska, kde trikrát prehral a nazbieral skóre 1:7.

Lúpiť prichádza aj Rijeka, ktorá ako jediná v posledných rokoch dokázala aspoň na jednu sezónu prerušiť hegemóniu Dinama Zagreb a to v ročníku 2016/2017. V tejto sezóne sa nedostala do skupiny Európskej konferenčnej ligy a o to zaujímavejší tak bude súboj o titul, ktorý zrejme bude napínavejší ako tomu bolo v posledných rokoch. Hostia v tejto sezóne prehrali v lige iba na ihrisku silného Osijeku, ale uhrali bod s Dinamom a obrali o tri Hajduk Split. Aktuálne hostia ťahajú sériu troch výhier v rade a očakáva sa jej predĺženie.

Rijeka síce vonku nehrá obzvlášť dobre, ale kvalita je jasne na jej strane a ak chcú hostia pomýšľať na titul, tak podobné zápasy musia hravo zvládať. „Riječki bili“ by mali položiť základný stavebný kameň svojho víťazstva už v prvom polčase a vyhrať štýlom polčas/zápas. Hrv.Dragovoljac sa po zlom úvode trošku oklepal a získal prvé štyri body. Prichádza však ašpirant na titul z Rijeky a to bude iná káva.