1.01
1000

Hoffenheim - Bayern

26.9.2020

Mníchovský Bayern si po nemeckom double a triumfe v Lige majstrov pripísal na svoje konto ďalší parádny úspech, keď vo štvrtok triumfoval aj Európskom Superpohári. Vo víťaznom ťažení bude chcieť pokračovať.

Domáci zakončili vlaňajšiu dohrávanú sezónu tromi víťazstvami a najmä to posledné 4:0 v Dortmunde bolo priam šokujúce. Všetky 4 góly strelil Kramarič a ten je na neudržanie aj v novej sezóne. Najskôr strelil 2 góly Chemnitzu v Nemeckom pohári a pridal aj tretí v úspešnom penaltovom rozstrele. V 1. ligovom kole prekonal súperovho brankára až trikrát a gólom v 92. minúte zariadil víťazstvo v Kolíne (3:2). V troch súťažných zápasoch tak rozvlnil sieť 10-krát a to už nie je maličkosť. Horšie je to v defenzíve, z ktorej vypadli Grillitsch so Stafylidisom a v strede poľa nebude opäť ani Hübner.

Bavori majú neskutočnú fazónu. Vyhrali všetko čo sa dalo. K ligovému titulu a Nemeckému poháru pridali v auguste aj triumf v Lige majstrov. Aby toho nebolo málo tak vo štvrtok dokázali poraziť FC Sevillu 2:1 po predĺžení a získali aj Európsky Superpohár. Naposledy prehrali v januári a aj to iba v prípravnom zápase. V prvom ligovom zápase deklasovali doma Schalke 8:0 a to im ešte chýbal Alaba. Vonku ťahajú v lige sériu 10-ich víťazstiev za sebou a asi sa nenájde veľa takých, ktorí si myslia, že táto séria skončí. Tentoraz bude pravdepodobne chýbať Koman, ktorý je v karanténe.

Vo vzájomných zápasoch vlani na jeseň nečakane vyhral Hoffenheim dokonca v Mníchove 2:1, ale vo februári prehral v pohári 3:4 a o 3 týždne neskôr utŕžil doma poltuctový debakel 0:6. Stávkujúcim radíme vsadiť počet gólov, že ich padne viac ako 3,5.