Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

HNK Rijeka - Hajduk Split

02.10.2022 15:00
pic

V nedeľu tu máme 168. jadranské derby medzi Rijekou a Hajdukom, pričom obe mužstvá potrebujú body ako soľ.

Zatiaľ čo v prípade Hajduku je to z dôvodu navyšujúcej sa straty na vedúce Dinamo, tak v prípade domácej Rijeky je to aktuálne otázka potreby zvýšenia sebavedomia a odlepenia sa od najspodnejších priečok tabuľky. Domáci prežívajú úvod sezóny ako z hororu a zainteresovaným sa pri pohľade na tabuľku možno ani nechce veriť. Rijeku zatiaľ nevytrhol ani tréner Cosmi, pre ktorého bolo prvým zápasom na lavičke práve derby sa Hajdukom, ktoré sa na Poljude skončilo výhrou tímu z Dalmácie 2:0. Rijeka následne získala aspoň bod doma so Šibenikom (0:0), ale opäť neskórovala a opäť sa potvrdili najväčšie obavy, že góly Drmica jednoducho budú chýbať. Reprezentačná prestávka však domácim padla vhod a po nej by mohlo nasledovať toľko očakávané zlepšenie.

Hajduk po odvolaní Dambrauskasa vedie jeden z jeho bývalých asistentov Karoglan a ten dostal za úlohu vo dvoch zápasoch pred reprezentačnou prestávkou uhrať šesť bodov. Po výhre nad Rijekou však Hajduk len remizoval 2:2 s Istrou, ale aj napriek tomu zatiaľ zostáva pri kormidle. Počas prestávky mu však pre reprezentačné povinnosti a zranenia chýbalo až dvanásť hráčov z kádra a mužstvo tak doplnil o desať hráčov z juniorky a „bili“ stihli odohrať dva prípravné zápasy. Proti Rijeke nemôže Karoglan počítať so zranenými Nikolom Kaliničom, Grgičom, ani Simičom a pre karty nemôže nastúpiť ani Sahiti.

Rijeka síce posledné tri vzájomné zápasy prehrala a v tejto sezóne je to v jej podaní bieda, ale prestávka jej mohla pomôcť. Na Rujevici však s Hajdukom prehrala štyrikrát v rade a až v troch dueloch sa nedokázala strelecky presadiť. Hostia by najmä z počiatku mohli mať problém dostať sa do zápasu a ja hlavne v prvom polčase očakávam veľmi opatrný futbal. Aj preto by som skúsil stávku, že do 30. minúty bude svietiť na svetelnej tabuli nerozhodný výsledok.

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
V diskusii nie sú žiadne príspevky