1.01
1000

Hertha – Un.Berlin

3.12.2020

V otváracom zápase 9. kola nemeckej Bundesligy privíta berlínska Hertha na vlastnom štadióne najväčšie prekvapenie tejto sezóny. Mestský rival Union je nečakane podstatne úspešnejší.

Domáci vstúpili do novej sezóny pohárovou prehrou s druholigovým Braunschweigom (4:5), ale v 1. ligovom kole pripravili Bremenu (11.) debakel 4:1. Nasledovali však 4 prehry za sebou a po domácej remíze s Wolfsburgom (5.) 1:1 si pripísali druhé víťazstvo v sezóne na pôde Augsburgu (8.) 3:0. V poslednom domácom zápase opäť utŕžili príučku od Dortmundu (4.) 2:5 a v poslednom kole ich vcelku potešila bezgólová remíza na trávniku Leverkusenu (3.). Káder je v plnej sile.

Hostia vlani prvýkrát zavítali medzi elitu a skončili na solídnom 11. mieste, no 2. sezóna býva pre nováčikov najťažšia. Aj to tak na úvod vyzeralo, keď doma prehrali s Augsburgom (8.) 1:3, ale v ďalších 8-ich kolách už neprehrali. Dokonca si dovolili vyhrať trikrát za sebou v Hoffenheime (12.) 3:1, doma s Bielefeldom (17.) 5:0 aj v Kölne (15.) 2:1 a ich víťaznú sériu prerušil v poslednom kole Frankfurt (9.) 3:3, aj keď v 6. minúte viedli už 2:0. V posledných dvoch zápasoch chýbali Pohjanpalo s Gentnerom a nezahrajú si ani tentoraz.

V obidvoch vlaňajších vzájomných zápasoch sa tešili domáce tímy a hosťujúce pritom nestrelili ani gól. Hertha vyhrala vysoko 4:0. Zápasy pritom boli takmer bez žltých kariet a stávkujúcim radíme vsadiť na 1.tím, že v 1.polčase nedostane kartu.