Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Hajduk Split - Tobol Kostanay

22.07.2021 21:00
pic

Posilnený Hajduk Split by sa okrem domácej scény rád presadil aj na európskom fóre a potenciálny súper Žiliny v ďalšom kvalifikačnom kole Európskej konferenčnej ligy potrebuje najprv zdolať prekážku menom Tobol Kostanay.

Hajduk nezískal domáci titul od sezóny 2004/2005 a v Európe vypadával v predkolách. Táto sezóna by mohla byť trošku odlišná. Klub z Dalmácie sa totiž v závere minulej sezóny chytil a keďže v lete udržal svoje poklady a mužstvo sa vhodne posilnilo, tak by z toho mohla byť prelomová sezóna. Hajduk udržal v tíme brankára Kaliniča, ktorý je kmeňovým hráčom Aston Villy, rovnako tvorcu hry Livaju a do tímu pribudli hráči ako Elez, Lovrencsics, Vukovič, Eduok, Mlakar a najčerstvejšou posilou je ofenzívny stredopoliar Krovinovič, ktorý prestúpil z Benficy. Vstup do novej sezóny však chorvátskemu tímu nevyšiel úplne na výbornú, keď Hajduk v 1.kole domácej súťaže len remizoval na ihrisku Lok.Zagreb 2:2. Dobrou správou je, že sa dvakrát strelecky presadila nová posila Mlakar.

Tobol dva roky dozadu vypadol v kvalifikácii Európskej ligy hneď na svojej prvej prekážke a to luxemburskom tíme Jeunesse Esch. Po ročnej prestávke v Európe sa hostia stali vicemajstrami Kazachstanu a opäť majú šancu pokúsiť sa niečo uhrať. Ich výhodou je fakt, že liga v Kazachstane je už v plnom prúde a Tobol je po 19.kole na prvom mieste o bod pred Astanou. V aktuálnej sezóne má na svojom konte navyše iba jednu prehru a aktuálne ťahá sériu trinástich zápasov bez porážky. Hajduk to tak s týmto tímom nebude mať zrejme také jednoduché ako by sa mohlo zdať. Nepríjemným by mohol byť hlavne srbský útočník Nikolič, ktorý je predsezónnou posilou Tobolu a na konte má v domácej lige už osem gólov.

Hajduk je však favoritom a ak chce hrať skupinu, tak sa musí vysporiadať aj s náročnejšími prekážkami. Rozohraný súper by však mohol byť viac ako nepríjemný. „Bili“ by aj napriek tomu mali mať na novej tráve štadióna Poljud navrch a do odvtedy ísť po domácej výhre.  

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
V diskusii nie sú žiadne príspevky