1.01
1000

Guinea Bissau - Egypt

15.01.2022 20:00

Egypt v zápase s Nigériou ťahal jasne za kratší koniec a v druhom kole potrebuje bodovať naplno. Guinea Bissau uhrala so Sudánom len bezgólovú remízu, keď nepremenila penaltu.

Guinea Bissau, samozrejme, nepatrí medzi kandidátov na titul, ani medzi kandidátov na postup zo skupiny. Aktuálne tejto reprezentácii patrí vo FIFA rebríčku 106.miesto. Pre porovnanie, Egypt je aktuálne na 45.mieste. Reprezentácia tejto krajiny v prvom zápase remizovala vo vyrovnanom zápase so Sudánom, z penalty mohla dať jediný gól zápasu, no záložník Pele (Monako, predtým portugalské Rio Ave) z penalty loptu do siete nedostal. Guinea Bissau na finálový turnaj postúpila v konkurencii Senegalu či Konga, v skupine získali deväť bodov (skóre 9:7). V skupine o postup na MS ale dvakrát prehrala jasne s Marokom (5:0, resp. 3:0).

Na strane druhej máme jedného z favoritov na celkové víťazstvo. Šance Egyptu sa ale po prvom zápase znížili, Nigéria ich poriadne vycvičila. Najmä v prvom polčase hral Egypt naozaj veľmi zle, nigérijská reprezentácia mohla dať pri troche šťastia aj tri góly. Jediný gól zápasu dal Iheanacho, Nigéria ale zápas kontrolovala a zaslúžene zvíťazila. Salah bol v zápase "vygumovaný" a celý tím sa potrebuje výrazne zlepšiť. Na turnaj Egypt postúpil v konkurencii Komory či Toga, skupinu vyhrali a získali 12 bodov (skóre 10:3). Okrem Salaha sa fanúšikovia spoliehajú aj na Hegazyho, Elnenyho či Trezegueta.

Viacerí favoriti sa už dostávajú do optimálnej pohody. V druhom zápase už očakávame diametrálne odlišný Egypt, kde sa prejaví veľký rozdiel v kvalite tímov. Stávkujúcim odporúčame vsadiť na to, že Egypt vyhrá prvý polčas.