1.01
1000

Getafe - Betis

28.9.2020

V krátkom slede je na programe 5. kolo La Ligy. Otvorí ho súboj dvoch menej slávnych tímov, ktoré však dokážu potrápiť aj tých najsilnejších. Hostia sú aktuálne na čele nekompletnej tabuľky a ich súper ho v prípade víťazstva môže preskočiť.

Domáci si v minulej sezóne zahrali Európsku ligu a ešte v augustovej dohrávke vypadli s Interom Milano (0:2). To však ich forma sa stratila niekde počas pandemickej prestávky. Aj v lige patrili medzi úplnú elitu, ale po reštarte bodovali naplno z 11-ich duelov jediný raz. Napriek tomu ešte skončili na výbornom 8. mieste, no bez účasti v európskych pohároch a po 5. mieste z predchádzajúceho ročníka sa to zdá byť samozrejme málo. V dvoch úvodných dueloch novej sezóny porazili doma Osasunu (1:0) a v sobotu remizovali na pôde Alavesu (0:0). V mužstve nie sú zranení a tak môžu hrať v plnej sile.

Betis tiež nezvládol dohrávanú časť sezóny po reštarte a z 11-ich duelov vyhrali iba 2. V posledných troch dueloch neuhral ani bod, ale v troch prípravných zápasoch trikrát zvíťazil a rovnako pokračoval aj v úvodných dvoch kolách nového ročníka. Vonku zdolal Alavés (1:0) aj doma Valladolid (2:0). Do tretice však prehral s Realom Madrid, ale veľmi nešťastne. V polčase viedol 2:1 a po „vlastencovi“ a penalte v oslabení nakoniec nezískal ani bod. Slávny tréner Pellegrini má k dispozícii veľmi silný tím. To sa ešte doliečujú Camarasa s Guerrerom aj Guardadom. Nezahrá si však Emerson pre červenú kartu, ale naopak do brány sa vráti posila z Man.City Claudio Bravo.

V posledných dvoch sezónach sa vo vzájomných zápasoch presadilo iba Getafe. Vyhralo obidva domáce súboje a vonku raz vyhralo a vlani remizovalo. Betis je však na čele tabuľky a bude sa tam chcieť udržať. Stávkujúcim radíme vsadiť na dvojitú šancu 0-0.