Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Galatasaray - Hajduk Split

22.9.2020
pic

Zaujímavá konfrontácia sa črtá v Istanbule, kde domáci Galatasaray privíta chorvátsky Hajduk Split. Zatiaľ čo domáci hrávajú v Európe pravidelne, tak Hajduk čaká na svoj postup do skupiny niektorej z európskych pohárových súťaží už desať rokov.

Galatasaray hral v minulej sezóne skupinu ligy majstrov, kde mu robili spoločnosť Real Madrid, Paris SG a FC Brugge, ale turecký klub podľa očakávania nemal nárok na postup. Navyše sezóna mu príliš nevyšla, keď v domácej súťaži obsadil až šieste miesto a tak musí zabojovať o miestenku do skupiny EL už v predkolách. Domáci disponujú kvalitným kádrom, keď v jeho zostave nájdeme hviezdneho Falcaa, ale aj Babela, či novú posilu z FC Barcelona Ardu Turana. Galatasaray odštartoval sezónu výborne, keď v lige vyhral oba zápasy, pričom naposledy uspel na pôde úradujúceho majstra Basaksehiru (2:0). V EL s prehľadom vyhral v 2.predkole na ihrisku Neftči Baku 3:1 a jeho hráči si veria aj na Hajduk.

Tomu podobne minulá sezóna nevyšla, keď v domácej súťaži poriadne zaostal za poprednými priečkami a obsadil až piate miesto. Na miestenku do EL mu to síce stačilo, ale dalo sa očakávať, že keď naskočí v 2.predkole, tak v neskoršej fáze môže naraziť na súpera, ktorý bude nad jeho možnosti. Na úvod mal síce súpera na rozbeh, keď na ihrisku Renovy bol jasným favoritom, ale aj napriek tomu, že sa skoro ujal vedenia gólom Caktaša, tak sa o výsledok triasol až do konca a bolo z toho chudobné víťazstvo 1:0. Cez víkend Hajduk ligový zápas s Rijekou neodohral a tak by mal byť pomerne oddýchnutý.

Galatasaray by však aj napriek tomu mal byť nad jeho sily a na domácom štadióne bez väčších problémov zvíťaziť.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
V diskusii nie sú žiadne príspevky