Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Francúzsko - Kazachstan

15.05.2022 15:20
pic

Zatiaľ čo Francúzsko v prvom zápase statočne bojovalo proti Slovensku (2:4), Kazachstan zahanbujúco padol s Dánskom (1:9).

Francúzi, ktorí sa na MS dostali len vďaka vylúčeniu ruských hokejistov, poriadne vytrápili bronzový tím z OH v Pekingu. Hrali v dobrom tempe, súpera aktívne napádali a veľké problémy mu spôsobovali najmä v 2.tretine, v ktorej nechýbalo veľa, aby otočili priebeh z 0:2 vo svoj prospech. Favoritovi nakoniec tesne podľahli, ale hrýzli až do konca a Slovensko si vyfúklo až 8 sekúnd pred koncom, po poisťujúcom góle do prázdnej brány. Popri mladíkovi z Columbusu Texierovi, bolo vidieť aj ostrieľaných borcov ako Fleury, Auvitu, Claireaux, Perret či Treille.

Kazachstanu vlani ušlo štvrťfinále len o horší vzájomný duel s Kanadou a podobné ambície mal aj tento rok, v papierovo veľmi prijateľnej skupine. Po zanedbaní prípravy však vyhorel hneď na úvod s Dánskom, s ktorým mal reálne bojovať o 5.miesto v skupine. Mužstvo tvorené z hráčov KHL doplatilo na chýbajúcu zápasovú prax. Základná časť súťaže skončila pred dvomi mesiacmi a Kazachstan sa v príprave stretol len dvakrát s Lotyšskom, ktorému v súčte podľahol 1:10. So stredoázijskou krajinou to teda vyzerá, že namiesto boja o štvrťfinále, sa môže obávať aj o príslušnosť v elitnej kategórii.

Každý zápas je iný, Kazachstan mohol ušetriť nejaké sily z prvého zápasu, ktorý príliš skoro vypustil. Vzhľadom na to, že jeho hráči odohrali za dlhé obdobie len minimum a s akým nasadením a štýlom sa v prvom zápase presadzovali Francúzi, im znovu nemám dôvod veriť. Hoci je turnaj stále na začiatku, očakávam, že Kazachstan si to rozdá o záchranu s Talianskom. Zápas 1

Zvoľte si typy stávok.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
V diskusii nie sú žiadne príspevky