1.01
1000

Florida - Tampa Bay 2.z.

20.05.2022 01:05

Do 2. kola play-off vo Východnej konferencie lepšie vstúpila Tampa Bay a ujala sa vedenia v sérii. Florida si ďalšiu domácu prehru nemôže dovoliť.

„Panteri“ ako víťazi základnej časti vstúpili do play-off domácou prehrou s Washingtonom (2:4), ale nakoniec postúpili po šiestich zápasoch. Rovnako prehrou vstúpili aj do ďalšej série, keď prehrali opäť pred zrakmi vlastných divákov s Tampou Bay (1:4). Pritom vyhrali 1. tretinu 1:0, ale Duclairov gól bol zároveň ich jediným. Tentoraz doplatili na vylúčenia, pri ktorých až trikrát inkasovali. Najväčším prekvapením bol pomer striel v ich neprospech (34:36), čo sa nestávalo. Šancu vrátiť sa do zostavy má po zranení už aj Marchment.

„Blesky“ to vo vyraďovacích častiach vedia a po dvoch ziskoch Stanley Cupu za sebou  to potvrdzujú aj do tretice. V 1. kole nakoniec dokázali vyradiť Toronto (4:3), ale bola to viac ako ťažká séria. Ich víťazstvo v 1. zápase na ľade Floridy (4:1) bola tak trochu prekvapením, najmä ak sa museli zaobísť bez takej hviezdy ako Point a v 2. tretine sa pri obetavom zákroku zranil aj slovenský obranca Černák. Ich štarty v 2. súboji sú otázne. O to viac bude záležať na ďalšom fantastickom výkone brankára Vasilevskeho, ktorý mal predvčerom 97%-ú úspešnosť.

Vo vzájomných zápasoch si to v tomto ročníku takmer spravodlivo rozdelili a v posledných dvoch dueloch padlo na Floride dvakrát po 12 gólov (9:3, 4:8). To sa však v play-off nezopakovalo a domáci musia zlepšiť koncovku. Stávkujúcim radíme vsadiť na počet gólov 1. tímu + 3,5.