1.01
1000

Flamengo – Al Hilal

07.02.2023 20:00

Juhoamerický víťaz Copy Libertadores Flamengo sa pokúsi prelomiť 9-ročnú hegemóniu európskych víťazov na MS klubov, ale najskôr musí zvládnuť semifinále s Al Hilalom.

Brazílčania ukončili domácu ligovú súťaž v polovici novembra a po nevydarenom závere sa zviezli „až“ na 5. priečku. Medzitým však triumfovali v Cope Libertadores a vybojovali si druhýkrát účasť na MS klubov v Maroku. Na tomto podujatí sa predstavili už pred tromi rokmi a v semifinále narazili práve na Al Hilal (3:1), ktorý ich čaká opäť. Po prehranom 1. polčase skóre dokázali otočiť a vo finále držali krok aj s Liverpoolom (0:1p), no nakoniec ich o cennú trofej pripravilo predĺženie. V aktuálnom výbere sú takmer samí Brazílci a výnimkou sú dvaja Uruguajci a dvaja Čilania vrátane hviezdneho Artura Vidala.

Saudskoarabský Al Hilal bol na MS klubov už dvakrát a obidvakrát po prehratom semifinále neuspel ani v súbojoch o 3. miesto. Do tretice sa dostal na tento prestížny turnaj od zeleného stola, lebo ázijská Liga majstrov sa nestihla odohrať a tak si vďaka predchádzajúcemu triumfu zahrajú dvakrát za sebou. Vo štvrťfinále sa poriadne potrápili s domáci Wydadom Casablanca (1:1p) a postúpili až po penaltovom rozstrele. Navyše stratili jedného z najlepších Kanna, ktorý po vyrovnávajúcom góle v 3. minúte nadstaveného času dostal druhú žltú kartu.

Vo vzájomných zápasoch sa stretli pred tromi rokmi práve na MS klubov a v semifinále uspelo Flamengo 3:1, ale prehralo 1. polčas. Stávkujúcim radíme vsadiť na outsidera, že neprehrá aspoň 1. polčas.