1.01
1000

Feyenoord - VVV Venlo

5.3.2021

Feyenoord nevyhral tri ligové zápasy v rade a po vypadnutí z boja o titul začína výrazne strácať aj na druhé miesto. Venlo sa po sérii zlých výsledkov opäť vracia do boja o záchranu a navyše dosnívalo svoj sen o zisku domáceho pohára.

Feyenoord jarnú časť jednoducho nezvláda a túto sezónu bude bez trofeje. Vypadnutie z pohára s Heerenveenom, keď ešte desať minút pre koncom vyhrávate o dva góly zrejme na pohode nepridá a prejavilo sa to aj na ligových výsledkoch. Rotterdamský klub odohral tri ligové zápasy vonku so ziskom dvoch bodov, ale na jeho obranu súperov mal naozaj náročných. Po remízach s Twente a Groningenom, prišla v ostatnom kole porážka 2:4 v Alkmaare, keď Feyenoord nezvládol hlavne druhý polčas. Tentokrát sa však vracia na De Kuip, na ktorom vyhral štyri z ostatných piatich ligových duelov a proti Venlu sa mu navyše v ostatných zápasoch darilo, keď trikrát vyhral zhodne 3:0 a dokonca štyrikrát v rade rozdielom troch gólov.

Venlo sa síce v úvode tohto kalendárneho roka výsledkovo a aj herne zdvihlo, keď v lige neprehralo päťkrát v rade a až štyrikrát vyhralo a pridalo aj postup do štvrťfinále pohára, ale následne prišli v lige štyri prehry. V pohári ešte VVV dokázalo prejsť až do semifinále, ale tam sa jeho púť skončila, keď nad jeho sily bol Arnhem, ktorý ho navyše tri dni predtým zdolal aj v lige. Hostia sa tak nechcene opäť dostali nebezpečne blízko pásma zostupu. Majú síce zápas k dobru, čo však pri aktuálnej forme môže byť výhodou len na oko.

Feyenoord by sa doma s Venlom nemal babrať a bez väčších problémov ho zdolať rozdielom minimálne dvoch gólov.