1.01
1000

Feyenoord - Nijmegen

25.01.2023 21:00

Feyenoord po odohratí prvej polovice zápasov Eredivisie drží vedúcu pozíciu, ale náskok má minimálny a jeho séria náročných duelov pokračuje proti remízovému kráľovi súťaže z Nijmegenu.

Domáca neporaziteľnosť tímu z Rotterdamu trvá aj po súboji s Ajaxom (1:1), ale náskok na druhý Alkmaar sa pred týmto kolom zmenšil na dva body. Bod zo súboja s obhajcom titulu sa však cení a remíza uškodila skôr Ajaxu, ktorý sa prepadol až na piate miesto. Domáci však potrebujú zvládnuť aj najbližšie tri zápasy, keď po Nijmegene nastúpia v Enschede a potom doma s PSV, ktorý ich ako jediný v tejto sezóne Eredivisie zdolal. Feyenoordu by v najbližšom zápase mal chýbať iba Trauner, naopak čoskoro by mala byť k dispozícii nová zimná posila, obranca Kasanwirjo z Groningenu.

Nijmegen je v tejto sezóne len veľmi ťažko zdolateľným tímom, keď zdolať ho dokázali iba Twente, Sparta a PSV. Hostia majú na konte už desať nerozhodných výsledkov a zuby si už na nich vylámali Alkmaar (1:1), Ajax (1:1) a v prvom vzájomnom zápase aj Feyenoord (1:1). Hostia neprehrali v lige päťkrát v rade, pričom po prestávke získali v troch kolách päť bodov. V ostatnom kole doma zdolali Emmen 3:1 a pre nejaký ten bodík si prichádzajú aj na De Kuip. Chýbať pritom bude vykartovaný Tannane a otázniky visia nad Bruijnom, Roefsom a de Wolfom.

Feyenoord je samozrejme doma favoritom, ale Nijmegen bude hrýzť od úvodných minút. Domáci by mali mať herne navrch, ale prekonať defenzívu hostí bude fuška. NEC by v tomto prípade mohol udržať handicap +1,5 gólu vo svoj prospech.