Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Feyenoord - Ajax

6.5.2021
pic

De Klassieker v posledných troch prípadoch ovládol Ajax, ktorý sa už v minulom kole tešil z 35.titulu, zatiaľ čo jeho rival strácal pred 32.kolom na miestenku do Európskej ligy päť bodov.

Zatiaľ to vyzerá tak, že Feyenoord pojde len do play-off o Konferenčnú ligu, nakoľko v posledných dvoch kolách nevyužil šancu dotiahnuť štvrtý Arnhem. S ním najprv v bojovnom zápase doma iba remizoval 0:0 a následne dokonca stratil všetky body na ihrisku Den Haagu, kde prehral 2:3. Nepomohol ani vedúci gól slovenského reprezentanta Róbert Boženíka, ktorý otvoril skóre už v tretej minúte. Tím, ktorý v tejto sezóne Eredivisie najdlhšie držal neporaziteľnosť, tak na jar za konkurenciou výrazne zaostal a tak v klube prežívajú sklamanie. Na De Kuip sa však len tak vyhrávať nechodí, keď v tejto sezónu tu v domácej súťaži zvíťazil iba Alkmaar. Proti Ajaxu budú chýbať zranení Balde aj Nieuwkoop a citeľné budú hlavne absencie vykartovaných Berguisa a Toornstru.

Ajax v ostatnom kole rozobral doma Emmen 4:0 a mohol sa tak v predstihu tešiť zo zisku ligového titulu. Ten patrične oslávil a teraz už v kľude môže dohrať sezónu. Priestor zrejme dostanú aj menej vyťažovaní hráči, ale tréner Ten Haag, ktorý nedávno predĺžil zmluvu sľúbil, že jeho tím zvyšok sezóny nevypustí. Hlavne nie derby proti Feyenoordu a motiváciou pre Ajax je fakt, že mu už len sedem strelených gólov chýba do stovky. Vonku Ajax prehral jediný zápas a to ešte v úvode sezóny v Groningene a aktuálne ťahá v Eredivisie sériu dvadsiatich zápasov bez porážky. Ten Haag zrejme zostavou zamieša, ale jediné čo je isté sú absencie Onanu a Blinda.

Ajax vyhral posledné tri vzájomné zápasy na nulu, ale nakoľko majú hráči z Amsterdamu titul vo vrecku, tak by to mohol byť otvorenejší futbal. Uvidíme, že či slová trénera Ajaxu budú platiť aj v realite, ale ak áno, tak hostia majú nato súpera poriadne potrápiť a zobrať mu dokonca všetky body.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
V diskusii nie sú žiadne príspevky