1.01
1000

F91 Dudelange - Malmö FF

11.08.2022 20:00

Švédsky majster Malmö urobil v 1. zápase kvalifikácie Európskej ligy rázny krok k postupu do play-off, ale luxemburský FC Dudelange dokázal dlho odolávať.

Domáci po zisku majstrovského titulu v ligovej súťaži naskočili do novej sezóny hneď do kvalifikácie Ligy majstrov. Po piatich neúspešných 1. kolách sa im konečne podarilo prekonať prvú prekážku v podobe albánskej Tirany (1:0d, 2:1v) a po víťazstve v 1. zápase v 2. kola na trávniku Pjuniku Jerevan (1:0) to vyzeralo tiež nádejne. Odvetu však vôbec nezvládli a najmä 2. polčas a po prehre 1:4 sa prepadli do Európskej ligy. V nej na trávniku Malmö (0:3) odolávali až do 54. minúty a to už hrali od 31. minúty bez vylúčeného Morrena, no trojgólová prehra im veľa nádejí nedáva.

Hostia pred rokom úspešne prešli kvalifikáciou Ligy majstrov a dokonca si zahrali skupinovú fázu. To v tomto ročníku nezvládli, keď ich v 2. kole nečakane zastavil Žalg.Vilnius (0:1v, 0:2d). O úspech sa pokúsia v Európskej lige a po domácom víťazstve s Dudelange (3:0) sú jednou nohou v play-off. Na trávniku jednoznačne kraľovali a len zázrakom nedali gól už v 1. polčase, ktorý vyhrali na strely 12:0. Viac ako hodinovú presilovku využili na pohodlný náskok a to ešte nepremenil Berget pokutový kop.

V prvom vzájomnom zápase pred týždňom Dudelange na svojho súpera nestačilo a stávkujúcim radíme vsadiť na hostí, že dajú gól v 1. polčase.