Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Everton - Chelsea

06.08.2022 18:30
pic

Everton udržal prvoligovú príslušnosť a tak môže v novej sezóne Premier League privítať v 1. kole v Goodison Parku Chelsea.

Toffies mali na jar plné ruky práce so záchranou, ale napokon sa dokázali udržať. V lete odišiel jeden z kľúčových hráčov Richarlison, za ktorého Everton zinkasoval takmer 60 miliónov eur, ale za nákupy zatiaľ veľa neutratil. Stredný obranca Tarkowski prišiel zadarmo, ľavý bek Vinagre na hosťovanie a presná suma za krídelníka McNeila zostáva zahalené rúškom tajomstva. Problémom Evertonu v úvode sezóny budú zranenia, keď na šesť týždňov vypadol útočník Calvert-Lewin, mimo hry sú aj Coleman, Davies, Gomes a Townsend. Nastúpiť nebude môcť ani Rondon a o Minovi sa bude rozhodovať pred zápasom.

Chelsea s novými majiteľmi sa počas leta na prestupovom trhu poriadne vytrápila. Okrem toho, že sa vedenie muselo prizerať odchodu kľúčových stopérov Rüdigera s Christensenom, bez toho aby zato niečo zinkasovala, zrealizovala aj prinajmenšom zvláštne hosťovanie stomiliónového útočníka Lukakuho do Interu Miláno. Práve útok je pre hostí veľkým problémom a v tomto smere sa im nedarí získať adekvátnu posilu. Každopádne za takmer 60 miliónov eur prišiel z Man.City krídelník Sterling, na stopérsky post Koulibaly a v posledných dňoch Chelsea dotiahla prestupy talentovaného stredopoliara Chukwuemeku a obrancu Cucurellu. Dobrou správou je aj podpis novej zmluvy s Azpilicuetom, čo však nič nemení na fakte, že forma hostí je pre tento moment veľmi neistá. Z prípravy rezonuje hlavne nakladačka 0:4 od Arsenalu, ale v závere júla trošku upokojili dve výhry nad Udinese. Otázny je iba štart Wernera, ktorý nie je úplne fit a navyše sa špekuluje o jeho odchode.

Chelsea v minulej sezóne Everton zdolať nedokázala a v Goodison Parku prehrala štyrikrát v rade a nezvíťazila od apríla 2017. V tejto sezóne to navyše bude mať s umiestnením v prvej štvorke nesmierne náročné. Aj napriek všetkému ju však v tomto súboji favorizujem.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
V diskusii nie sú žiadne príspevky