1000
Odporúčame

Eint.Frankfurt - Un.Berlin

01.10.2022 15:30

V nemeckej Bundeslige sa bude hrať šláger kola na štadióne Frankfurtu. Domáci v ňom privítajú prekvapenie sezóny lídra Un.Berlin s nulou v kolónke prehier.

Eintrachtu to zatiaľ ide podstatne lepšie vonku ako na vlastnom trávniku. Na ňom síce deklasoval Leipzig (12.) 4:0, ale okrem toho uhral už iba bod s FC Köln (9.) 1:1. aktuálne má na konte dve prehry za sebou so Sportingom Lisabon (0:3) v Lige majstrov a dokonca s predposledným Wolfsburgom (17.) 0:1. Pred reprezentačnou prestávkou sa však naladil víťazne v Marseille (1:0) aj Stuttgarte (16.) 3:1 a v tom by mal pokračovať. Budú mu však pritom opäť chýbať dvaja obrancovia Lenz s Pellegrinim.

Hostia lámu v úvode novej sezóny klubové rekordy. Majú za sebou najlepší vstup do sezóny v histórii klubu a k tomu už 14-krát za sebou v ligovej súťaži neprehrali. Body stratili iba v 1. kole v Mainzi (8.) 0:0 a doma s Bayernom (5.) 1:1. Jediné dve porážky pripravili svojim fanúšikom v Európskej lige doma s belgickým St.Gilloise (0:1) a v portugalskej Brage (0:1). To ich však trápiť ani nemusí a môžu sa naplno sústrediť na ligu. V nej inkasovali iba 4 góly a v posledných dvoch kolách ani jeden.

Vo vzájomných zápasoch sa tešil Frankfurt z dvoch domácich víťazstiev za sebou, no to vlaňajšie bolo tesné 2:1 gólom v 95. minúte. Stávkujúcim radíme vsadiť na 1. tím -1,5.