1.01
1000

Eint.Frankfurt - Olympiakos

21.10.2021 21:00

Eintracht po reprezentačnej prestávke opäť raz „vybuchol“ v lige a v EL sa to pokúsi napraviť. Hostia však naposledy prehrali na konci júna v príprave.

Domáci po šiestich nerozhodných výsledkov za sebou vrátane prvého zápasu v Európskej lige doma s Fenerbahce (1:1) zaknihovali práve v tejto súťaži prvé víťazstvo sezóny na trávniku v Antverpách (1:0). O tri dni neskôr sa im to podarilo opäť, keď vyrobili senzáciu v Mníchove víťazstvom nad Bayernom (2:1). Reprezentačná prestávka im však neurobila dobre a na svojom štadióne nečakane prehrali s nevýraznou Herthou (1:2). Opäť budú bez zraneného Rodeho, Younesa aj Lenza, no do základu sa zaradí kolumbijský reprezentant Santos Borre.

Hostia trochu nešťastne vypadli z tohtoročnej kvalifikácie Ligy majstrov s Ludogortsom Razgrad po penaltovom rozstrele, ale play-off Európskej ligy proti bratislavskému Slovanu (3:0d, 2:2v) a postúpili do skupinovej fázy. V nej bodovali dvakrát naplno doma Antrerpami (2:1) a prekvapujúco aj vonku s Fenerbahce (3:0). Aj v ligovej súťaži sa im darí, vedú tabuľku a 18 zápasov za sebou už neokúsili trpkosť prehry, ak k tomu nepočítame penaltový rozstrel s Razgradom. Dlhšiu dobu im bude chýbať Fortounis, ale aj bez neho im to ide.

V ich prvom vzájomnom zápase je favoritom Frankfurt, ale prerušiť úspešnú sériu Olympiakosu nebude jednoduché. Stávkujúcim radíme vsadiť na dvojitú šancu 0-0.