1.01
1000

Egypt - Bielorusko

21.1.2021

Vo vyrovnanej 4.skupine, môže medzi najlepšími dvomi tímami skončiť aj piate Bielorusko. Proti však bude domáci Egypt, ktorý s ničím iným ako postupom do štvrťfinále neráta.

Hostiteľ mal pred šampionátom veľké plány. Má mužstvo, ktorá malo zatieniť aj „zlatú generáciu“ z MS 2001 (4.miesto), podporené juniorskými majstrami sveta z roku 2019 a k ambíciám mu dopomáhajú hratelné skupiny, ktoré absolvuje. Po tesnej prehre s oslabenými Švédmi si už, ale ďalšie zaváhanie dovoliť nemôže. V prvých dvoch dueloch mu nepomohla egyptská legenda a kapitán Ahmad El-Ahmar. Ten sa 6 gólmi podieľal na dôležitom triumfe proti ruským hádzanárom (28:23), v ktorom „faraóni“ viedli už po polčase o 7 gólov. Toto víťazstvo dodá po prehre so Švédmi potrebné sebavedomie a proti Bielorusku budú dobre naladení a odhodlaní, hoci tí majú za sebou solídne vystúpenia a naposledy uchmatli bod aj Švédom. Navyše v kádri majú jedného z najlepších strelcov šampionátu, 27-gólového Vailupaua. Na druhej strane stoja zase dvaja hráči, ktorí majú o 4 resp. 5 gólov menej, ale fantastickú úspešnosť streľby, Sanad 88% a Mamdouh dokonca 96%, najviac zo všetkých hráčov MS.

Egypt svoje doterajšie zápasy rozhodoval už v 1.polčase a o 3 góly po ňom viedol aj pri spomenutej prehre so severanmi. V poslednom dueli ho čaká spolufavorit skupiny zo Slovinska, pred ktorým potrebuje čo najlepšiu východiskovú pozíciu. S Bielorusmi, tak nenechá nič na náhodu a aj do nich sa pustí už v prvom dejstve, po ktorom by mohol rovnako vyhrávať aspoň dvoj-trojgólovým rozdielom.