1.01
1000

Edmonton - Calgary 3.z.

23.05.2022 02:05

Bitka o Albertu pokračuje vo veľkom štýle a Edmonton dokázal oplatiť súperovi porážku z prvého súboja a zrovnal stav série na 1:1.

Aj druhý zápas bol bohatý na góly a opäť musel Edmonton doťahovať náskok súpera. Už v siedmej minúte bolo totiž 2:0 pre Calgary a aj keď Keith znížil, tak v úvode prostrednej časti bolo po Toffoliho presnom zásahu v presilovky opäť o dva góly. Edmonton však zvládol dotiahnuť aj tentokrát a to aj napriek tomu, že mu najprv nebol uznaný gól. Ešte dokonca druhej tretiny však bolo po góloch McDavida a Boucharda, ktorý konečne využil presilovku 3:3. V polovici záverečného dejstva sa Oilers prvýkrát v sérii ujali vedenia, keď v oslabení unikol Hyman a onedlho nato aj Draisaitl, ktorý uzavrel skóre duelu.

Keith sa stal najstarším hráčom Edmontonu, ktorý skóroval v play-off a zároveň tretím najstarším obrancom v histórii so ziskom troch kanadských bodov v jednom zápase vyraďovacej časti. Kapitán Oilers McDavid opäť získal aspoň dva kanadské body a stal sa prvým hráčom od roku 1992, ktorý získal 20 kanadských bodov v prvých deviatich zápasoch bojov o Stanleyho pohár. V play-off skôr získali 20 bodov iba Gretzky a Bossy, ktorí to dokázali už v ôsmom zápase.

Všetko nasvedčuje tomu, že aj v Edmontone by nemala byť núdza o góly a to by opäť hralo do kariet McDavidovi, ktorý iba v jednom zápase v play-off nezískal aspoň dva kanadské body.