Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Dun.Streda – Ružomberok

24.11.2022 18:30
pic

Šláger dňa vo Fortuna lige. Druhá Dunajská Streda privíta piaty Ružomberok. DAC na domáce víťazstvo nad Ružou čaká už viac ako dva roky.


Domáci ťahajú desaťzápasovú sériu bez prehry. Vyhrali posledné štyri stretnutia, vďaka čomu si na druhom mieste vytvorili štvorbodový náskok pred treťou Trnavou. Na Slovan strácajú tri body, čo znamená, že v prípade víťazstva by v úvodnom jarnom kole doma proti belasým hrali skok na prvé miesto!

No na Žitnom ostrove nato teraz nemyslia. Pred sebou majú duel s Ružomberkom, ktorý bude 100. ligovým zápasom v MOL Aréne.

Až na Baliča a Káčera sú hráči zdravotne v poriadku. Po karetnom treste sa vráti najlepší strelec Fortuna ligy Nikola Krstovič.

Do vynikajúcej formy sa dostal Zsolt Kalmár. Pred dvoma týždňami dal Trenčínu dva góly, svojou presnou strelou rozhodol aj o triumfe Maďarska nad Gréckom. Začiatkom týždňa podpísal s DAC upravenú novú zmluvu do roka 2025.

Na Žitnom ostrove sa očakáva vysoká návšteva, ktorá sa môže pohybovať okolo ôsmich tisíc fanúšikov.

Je zaujímavé, že proti Ružomberku sa žlto – modrím väčšinou nedarí. Naposledy na domácom ihrisku vyhrali v septembri roku 2020 3:2, dva góly zaznamenal Kalmár.

Ruža má k dobru ešte dva zápasy. Tréner Struhár má 180 minút na to, aby si predĺžil pobyt na lavičke MFK. Údajne, od vedenia dostal ultimátum.  

V prestávke hráči, ktorí mali nejaké zranenia sa doliečili. Na druhej strane niektorí sa z reprezentácií vrátili takisto so zraneniami alebo chorobou, ktorí sa dávajú dokopy. Hostia veria, že prekvapia Dunajskostredčanov. Tréner Struhár vyhlásil, že pozná slabé stránky domácich.

Ružomberku paradoxne, viac sa im darilo vonku, kde z ôsmich duelov získal 13 bodov, doma v rovnakom počte len 10.

Na ihriskách súperov utrpel doteraz jedinú prehru - práve v poslednom kole v Bratislave proti Slovanu, kde v súboji prvých dvoch tímov minulej sezóny podľahli 0:2. 

Pre zranenia nebudú môcť do ligového duelu zasiahnuť Šefčík, Boďa, Domonkos, Kochan a  Tučný. Choroba môže taktiež zamedziť štartu Dopatera a Regáliho. 

 

Zvoľte si typy stávok.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
V diskusii nie sú žiadne príspevky