1.01
1000

Dortmund - Mainz

15.1.2021

Dortmund v poslednom kole zvíťazil v Lipsku a zachoval si šance na boj o titul. V tomto súboji by to mal aj potvrdiť a proti poslednému Mainzu jednoznačne zvíťaziť.

Domáci s trénerom Terzicom zaknihoval v novom roku 2021 dve dôležité víťazstvá. Doma porazili Wolfsburg (6.) 2:0 a pred týždňom možno trochu nečakane ak Leipzig (2.) 3:1 na jeho trávniku. S Wolfsburgom prerušili svoju trojzápasovú neúspešnú sériu na vlastnom ihrisku a v tom budú chcieť pokračovať. Na ihrisku cítiť prítomnosť kanoniera Haalanda a tak veľká škoda, že sa v poslednom zápase zranil Witsel, ktorému už operovali achilovku. Hrať nemôže stále ani T. Hazard.

V Mainzi už úraduje tretí tréner v tejto sezóne, tentokrát Dán Bo Svensson. Nezažil so svojimi novými zverencami práve najlepší začiatok, keď prehrali doma s Frankfurtom (9.) 0:2 dvomi gólmi z jedenástok. Čo je však horšie ani jediný raz netrafili priestor súperovej brány a všetkých 8 pokusov letelo vedľa. Budú musieť stavať na 1. polčase v poslednom zápase vonku, keď strelili Bayernu (1.) 2:5 až 2 góly, ale po prestávke nezastavili uragán. Problémy majú najmä v zálohe, z ktorej vypadli zranení Kunde Malong aj Fernandes a otáznik visí aj nad St.Justom.

Vo vzájomných zápasoch vyhral Dortmund predvlani oba súboje 2:1. Vlani však po víťazstve vonku 4:0 v domácej odvete nečakane prehral 0:2. Stávkujúcim radíme vsadiť na počet rohov v 2. polčase, že ich bude viac ako 5,5.