Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Dinamo Zagreb - FC Astana

21.09.2023 21:00
pic

Už tretí vzájomný duel v tejto sezóne odohrajú Dinamo Zagreb a FC Astana, keď po konfrontácii v 2. predkole Ligy majstrov sa tentokrát stretnú v skupine Konferenčnej ligy.

Pre Dinamo je účasť v skupine Konferenčnej ligy sklamaním, nakoľko vlani hral chorvátsky majster Ligu majstrov. Domáci to nemali zle rozohrané ani tentokrát, ale v 3. predkole nezvládli závery zápasov s AEK a v play-off o Európsku ligu zase odvetu so Spartou, keď po domácej výhre 3:1, prehrali „Purgeri“ na Letnej vysoko 1:4. V závere prestupového obdobia prišlo Dinamo o tri opory, keď odišiel brankár Livakovič a okrem neho aj Šutalo a Ivanušec. Nepresvedčivé výkony tímu stáli miesto trénera Biščana a navyše bolo treba doplniť káder, čo sa vedeniu v závere prestupového obdobia podarilo, keď na hosťovanie prišli talentovaní Kacavenda s Vidovičom a do klubu sa vrátil bývalý kapitán Ademi a okrem neho prišiel aj Tibor Halilovič. Dinamo sa po zlom vstupe do domácej súťaže konečne chytilo a tri výhry v rade ho katapultovali na 3. miesto a to len dva body za vedúci Hajduk a to má ešte zápas k dobru.

Astana síce v 2. predkole Ligy majstrov na Dinamo nestačila a následne sa porúčala aj z Európskej ligy, keď jej hlavne v odvete nedal šancu Ludogorets, ale hostia napokon bez miestenky do pohárovej Európy nezostali, keď v play-off o Konferenčnú ligu uspeli s Partizani. Počas snahy dostať sa do skupiny niektorého z európskych pohárov však postrácali dôležité body v lige a obhajoba titulu bude pri šesťbodovej strate nesmierne náročná. V generálke na tento duel Astana zvládla náročný ligový duel s Tobolom (2:1), ale zlepšiť sa musí hlavne vonku, kde nevyhrala päť duelov v rade a z toho až štyri prehrala.

Dinamo v 2. predkole Ligy majstrov zdolalo Astanu v oboch zápasoch a s celkovým skóre 6:0 postúpilo do ďalšej fáze. Od tejto konfrontácie sa síce veľa zmenilo hlavne čo sa domáceho tímu týka, ale chorvátsky majster je aj napriek tomu favoritom a nárast formy by mal potvrdiť ďalšou výhrou nad týmto súperom. Dinamo by opäť mohlo vyhrať minimálne o dva góly.

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.