1.01
1000

Dinamo Moskva - SKA Petrohrad

06.12.2022 17:30

Suverén tohto ročníka KHL SKA Petrohrad má na konte ďalšie štyri víťazstvá za sebou a vo svojich úspechoch bude chcieť pokračovať aj s moskovským Dinamom.

Domácim to od októbra príliš nejde. Ani raz nedokázali potiahnuť sériu viac ako dvoch víťazstiev za sebou, ale za to vždy prehrali aspoň dvakrát po sebe. Pred mesiacom dokonca aj päťkrát, no odvtedy striedali dve víťazstvá s dvomi prehrami. Naposledy doma porazili Viťaz (3:2p) a vzápätí dominovali na ľade Kunlunu (5:1). V nedeľu už opäť prehrali v Kazani (2:3p) a zariadila to ich vlaňajšia hviezda Šipačov asistenciami pri vyrovnávajúcom góle v poslednej minúte aj v predĺžení. Do kariet im nehrá ani zranenie jedného z najlepších O´Della.

Hostia si pripísali na svoje konto ďalšie štyri víťazstvá v rade a pred prenasledovateľmi majú viac ako 10-bodový náskok. „Oddychový čas“ už majú za sebou, keď prehrali 5 zápasov za sebou na ľadoch súperov, ale aj túto sériu už prerušili dvomi výhrami vonku s N.Novgorode (6:2) aj naposledy s Kunlunom (4:3p). To už prehrávali 0:3 po dvoch tretinách a obrat prinieslo až striedanie brankára Podjapolskeho, za ktorého prišla jednotka Nikolajev. Ten už gól nedostal, jeho spoluhráči vyrovnali a rozhodli v nájazdoch. Chýbať bude opäť elitný obranca Falkovskij.

Vo vzájomných zápasoch sa tešil Petrohrad už trikrát v tejto sezóne, ale raz na vlastnom ľade prehral 1:2 po nájazdoch. Favoritom je v každom zápase a stávkujúcim radíme vsadiť na počet gólov Petrohradu +2,5.