Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Detroit - Tampa Bay

15.10.2021 01:35
pic

Tampa nevstúpila do novej sezóny najlepšie, keď prehrala v otváracom zápase s Pittsburghom 2:6 a tak si bude chcieť napraviť chuť na ľade Detroitu.

Red Wings sú v prestavbe a generálny manažér Steve Yzeraman sa snaží vytvoriť silnú kostru tímu, na ktorej by sa dalo stavať do budúcna. Dopomáha mu k tomu aj množstvo získaných draftových volieb a očakáva sa, že do piatich rokov by klub mohol zožať zaslúžené ovocie. Tento ročník by ešte prelomovým byť nemal, aj keď sa očakáva, že Detroit na tom bude o poznanie lepšie ako v minulej sezóne, v ktorej trpela hlavne jeho produktivita. Problémom do novej sezóny je fakt, že Jakub Vrána bude dlhšie mimo kvôli problémom s ramenom a v tíme veľa kanonier podobného rangu nenájdeme. Očakáva sa prebudenie hlavne od Larkina, ktorý v minulej sezóne tímu s produktivitou výrazne nepomohol. Do útoku prichádza pomôcť Pius Suter, do obrany Leddy a k brankárovi Greissovi po odchode Berniera pribudol Nedeljkovic, ktorý by do budúcna mohol plniť úlohu jednotky. Do tímu pribudla aj draftová šestka z roku 2019 Moritz Seider, ktorý by sa mal postupne prepracovať na kľúčového obrancu tímu. V závere prípravy sa Detroitu nedarilo a v aktuálnej sezóne bude pre tento slávny klub úspechom umiestnenie do piateho miesta v Atlantickej divízii.

Tampa sa netají ambíciou získať Stanley Cup aj tretíkrát v rade, a aj keď to nie je nereálne, tak jednoduché to tiež určite nebude. Hneď v otváracom zápase prišla porážka 2:6 z Pittsburghom, ale treba dodať, že Penguins strelili tri góly do prázdnej bránky. Tampa na sile nestratila, naopak tentokrát už v základnej časti bude disponovať Kučerovom, v bránke bude skvelému Vasilevskému kryť chrbát Elliott, k tomu je tu skvelá obrana doplnená o Seabrooka s Bogosianom, ktorý sa vrátil po ročnom účinkoví v Toronte a do útoku prišli Bellemare s Perrym. Chýbať by však mali útočníci Gourde, Coleman a Johnson. Lightning budú aj v tejto sezóne miešať karty na popredných pozíciách. Aktuálne sú mimo hry útočník Smith a obrancovia Foote a Seabrook.

Detroit vlani Tampu niekoľkokrát potrápil a v tejto sezóne by mohol byť ešte viac nepríjemný. Body by však mal zbierať skôr so súpermi nižších kvalít, akými disponuje obhajca Stanleyho pohára. V tomto súboji viac verím hosťom.

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
V diskusii nie sú žiadne príspevky