1.01
1000

Denver - Phoenix 3.z.

10.6.2021

V 2. kole vyraďovacej časti vedú basketbalisti Phoenixu v sérii už 2:0, keď v oboch prvých dueloch suverénne vyhrali. Denver nenašiel na súpera zbraň a aj doma sa potrápi.

Domáci sa v 1. kole play-off proti Portlandu celkom zapotili, keď hneď v 1. zápase na svojej palubovke prehrali a rozhodujúci bol 5. súboj, ktorý rozhodli doma vo svoj prospech až v predĺžení. V úvode držali krok aj s Phoenixom a dokonca po 1. polčase ešte vyhrávali o bod. Potom ich však favorit prevalcoval a podarilo sa mu to aj o dva dni neskôr (98:123). Ako tak držal krok Jokič, ale úplne „vyhorel“ rozohrávač Campazzo, keď premenil 1 dvojkový a 1 trojkový pokus z 12-ich.Podobne na tom boli aj Morris s Porterom.

Hostia získali po triumfe nad obhajcom LA Lakers (4:2) dôležitú dávku sebavedomia a je ho poriadne cítiť. Po prvom úspechu s Denverom (122:109) to bolo v 2. zápase ešte lepšie a na palubovku sa dostali všetci hráči. Takmer dokonale hral nestarnúci Chris Paul, ktorý okrem úžasných 15-ich asistencii stihol nazbierať aj 17 bodov, keď mal 100%-nú úspešnosť trojkových (2/2) aj trestných hodov (3/3) a za dva body premenil 6 pokusov z 10-ich. Po takomto výkone sa budú ťažko zastavovať.

V jedinom tohtoročnom vzájomnom zápase v Denveri sa tešili hostia po tesnom víťazstve 106:103. Momentálne sú rozbehnutí a stávkujúcim radíme vsadiť na dvojtip 02.