Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Denver – LA Lakers 4.z.

23.9.2020
pic

Vo finále play-off Západnej konferencie sa podarilo Denveru na tretí pokus poraziť favorizovaného súpera a tak aspoň trochu zdramatizovať sériu. Lakers však stále vedú na zápasy 2:1 a druhú prehru za sebou nepripustia.

Denver v každej z doterajších dvoch sérii s Utahom (4:3) aj s LA Clippers (4:3) prehrával po úvodných štyroch dueloch 1:3 na zápasy, ale tromi víťazstvami zvrátil sériu vo svoj prospech. V konferenčnom finále prehrával 0:2, ale v 3. vystúpení zabrali naplno a porazili favorita 114:106. Na prekvapenie nebol tentoraz úplne najlepší Nikola Jokič, ktorý dal „iba“ 22 bodov, ale parádne zahral J. Murray, ktorý k 28-im bodom pridal 12 asistencii. Bol najúspešnejší aj v trojkových bodoch, keď uspel 4-krát.

Lakers získali naposledy majstrovský titul presne pred 10-mi rokmi. Účasť LeBrona Jamesa ich po rokoch pohybovania sa medzi najslabších opäť „vystrelila“ medzi ašpirantov na majstrovský titul. V základnej časti boli najúspešnejší v Západnej konferencii a aj v play-off hrajú výborne. S Portlandom aj Houstonom prehrali vždy 1. zápas, ale to bolo jediné čo svojim súperom dovolili a obe série vyhrali zhodne 4:1. V konferenčnom finále uspeli v prvých dvoch súbojoch (126:114, 105:103), ale do tretice ťahali za kratší koniec a prehrali 106:114. Najlepší strelec tímu A. Davis sa tentoraz nedostal cez svojich tradičných 30 bodov a to je možno aj jedna z príčin neúspechu.

Vo vlaňajších vzájomných zápasoch ešte vyhral Denver 4 z piatich duelov, no v tomto ročníku sa tešil už iba jediný raz zo štyroch duelov. Stávkujúcim radíme vsadiť na dvojku.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
V diskusii nie sú žiadne príspevky