1.01
1000

Dallas - Tampa Bay 4.z.

24.9.2020

Po troch zápasoch finálového súboja play-off NHL je stav série 2:1 pre Tampu. Tá po úvodnej prehre dvakrát zvíťazila a druhýkrát jednoznačne 5:2. Do štvrtého duelu nastupuje v pozícii jasného favorita.

„Hviezdy“ z Dallasu vyradili v konferenčnom finále Las Vegas 4:1 na zápasy a pritom im stačilo streliť iba 9 gólov. Získali 5 voľných dní a náležite ich využili. Prejavilo sa to v prvom finálovom súboji, keď si pripísali na svoje konto víťazstvo 4:1. V 2. súboji prehrali však prehrali 2:3 a pritom hra bola vcelku vyrovnaná, no do tretice im zápas vôbec nevyšiel. Prehra 2:5 bola až krutá a to už v poslednej tretine stál v bráne Oettinger, ktorý si udržal čisté konto. Čo je však ešte horšie, rozširujú sa rady zranených. K zraneným Faksovi s Fedunom pribudol už pred posledným zápasom Comeau a pred ďalším duelom je neistý štart už aj hráča z 1. formácie Radulova . Zápas nedohral ani Gurianov, ale jeho účasť nie je ohrozená.

„Blesky“ nastúpili na 1. finálový zápas play-off po necelej 48-minútovej prestávke na oddych. Na ľade to nebolo cítiť, veď súpera prestrieľali 38:20 a napriek tomu jednoznačne prehrali 1:4. Na 2. duel sa lepšie pripravili resp. podstatne lepšie ho odštartovali. Už v 1. tretine strelili 3 góly, z toho prvé 2 z presiloviek a Dallas už nestihol viac ako znížiť. V treťom zápase začali tiež parádne a v 7. minúte vyhrávali 2:0. Gól strelil navrátilec Stamkos, ktorý bol zranený od konca februára, no nakoniec odohral iba 5 striedaní a jeho ďalší štart je opäť neistý. Okrem neho sú však všetci pripravení s výnimkou obrancu Boghosiana.

Vo vzájomných zápasoch sa posledné 2 sezóny tešila iba Tampa. V tomto ročníku však mal navrch dvakrát Dallas a obidvakrát to bolo až po predĺžení. Stávkujúcim radíme vsadiť na Tampu ako víťaza do rozhodnutia.