Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Dallas Cowboys – San Francisco 49ers

16.01.2022 22:30
pic

Jerry Jones sa konečne dočkal! Jeho tím a zároveň najhodnotnejší športový klub na svete Dallas Cowboys si po troch rokoch zahrá v play-off. Hneď na úvod budú však Cowboys čeliť mimoriadne náročnému súperovi. Na AT&T Stadium do Arlingtonu totiž zavíta v skvelej forme hrajúci tím San Francisca 49ers.

Cowboys pred sezónou spravili niekoľko zásadných zmien, a to na trénerských postoch, ale aj v zostave. Hlavným cieľom bolo posilniť obranu, keďže tá patrila v minulej sezóne vôbec k tomu najhoršiemu v lige. Na pozíciu defenzívneho koordinátora nastúpil Dan Quinn a poriadne prekopal celú jednotku. Kľúčovým sa však ukázalo draftovanie skvelého linebackera Micaha Parsonsa, ktorý je nielen platným hráčom vo všetkých fázach hry, ale okamžite prevzal aj rolu lídra. Zo suverénne najhoršej obrany v NFL sa v priebehu jednej offseason stala agresívna obrana, získavajúca mnoho lôpt od súperových útokov. Na opačnej strane lopty Dallas disponuje výbušným útokom, ktorému na papieri nechýba absolútne nič. Útok kovbojov je po základnej časti najlepším, čo sa týka priemerného zisku yardov na jeden zápas. Quarterback Dak Prescott loptu distribuuje najmä na CeeDeeho Lamba, Amariho Coopera a Daltona Schultza. Oporu má aj v behovej hre, ktorú zabezpečuje dvojica kvalitných runningbackov Ezekiel Elliott a Tony Pollard. Rovnako kvalitná je aj ofenzívna línia v čele s jedným z najlepších hráčov na svojej pozícii, guardom Zackom Martinom.

Pri tíme San Francisca platí to, čo pri Las Vegas Raiders. Zverenci trénera Kylea Shanahana hrajú svoje play-off už niekoľko posledných kôl, kedy potrebovali víťaziť, aby si udržali šancu na postup. To sa im podarilo najmä skvelým obratom v poslednom kole, kedy niekoľkokrát dokázali vyrovnať skóre duelu proti divíznemu rivalovi a favoritovi Los Angeles Rams. V predĺžení potom kicker Robie Gould zaznamenal víťazný field goal a poslal „Zlatokopov“ do vyraďovacích bojov. San Francisco je známe svojím tvrdým fyzickým futbalom na oboch stranách lopty. Útok síce vedie len priemerný quarterback Jimmy Garoppolo, ale keďže má veľkú oporu v trénerovi Shanahanovi, útočné akcie sú len veľmi ťažko čitateľné a predvídateľné. Ten je známy ako útočný mág a svojimi dokonale nadizajnovanými akciami vie rozobrať aj tie najlepšie defenzívy. 49ers nepotrebujú heroický výkon svojho quarterbacka na to, aby konštantne prechádzali ihriskom a dokázali skórovať body. O bodovú produkciu sa starajú hráči ako Deebo Samuel, Elijah Mitchell, či jeden z najlepších tightendov v lige George Kittle. Obrana vedená výborne atleticky vybaveným linebackerom Fredom Warnerom patrí k tomu najlepšiemu v NFL. Dokáže udržať na uzde aj najproduktívnejšie útoky, pričom konštantne dobre pracuje proti behovej aj passovej hre súpera.

Tento súboj vidím ako učebnicový príklad play-off zápasu. Podľa môjho názoru oba útoky nastúpia do zápasu veľmi opatrne, aby sa nedopustili žiadnej chyby, poprípade straty lopty. Myslím si, že obrany budú od začiatku súboja dominovať, no aj keby sa ofenzívy predsa len rozbehli, nečakám bodovú prestrelku. Veľmi sa mi páči stávka na menší počet bodov ako 51.5. Odvážnejším odporúčam skúsiť prípadne ešte nižšie číslo. Ak by niekto chcel staviť na víťaza zápasu, odporúčam Dallas Cowboys. Podľa môjho názoru rozhodne vyššia kvalita v útoku Dallasu. Fortuna pravidelne vypisuje stávky aj na jednotlivých hráčov a individuálne štatistiky. Zaujímavý je rozhodne kurz na to, že CeeDee Lamb zaznamená touchdown, alebo si pripíše viac ako 60.5 nachytaných yardov. Quarterback Prescott na neho pravidelne smeruje najväčšie množstvo prihrávok. Veľa šťastia!

Túto analýzu pre vás pripravil Laci Fabo z webu NFL.cz

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
V diskusii nie sú žiadne príspevky