1.01
1000

CSKA Moskva - Jaroslavl 7.z.

29.03.2023 18:30

Jeden z favoritov na majstrovský titul moskovské CSKA sa poriadne zahráva a po siedmich zápasoch v 1. kole play-off si to zopakuje aj v 2. kole s Jaroslavlom.

Moskovčania prehrávali v prvej sérii s Čerepovcom (4:3) po troch zápasoch 1:2, ale o postup ich to nepripravilo a presadili sa najmä strelecky. To však s druhým súperom akosi nejde. Po dvoch domácich víťazstvách do tretice vysoko prehrali, ale o dva dni triumfovali vonku 3:1 a rovnakým pomerom viedli aj na zápasy. Sotva niekto očakával drámu, no v ďalších dvoch dueloch strelili jediný gól a opäť musia podstúpiť rozhodujúci 7. zápas..

Hostia to mali v 1. kole podstatne jednoduchšie a s Viťazom Balašicha (4:1) prehrali len úvodný domáci zápas 0:1 po predĺžení. Po štyroch víťazstvách mali 8-dňovú prestávku a veľmi im neprospela. Prehrali dvakrát na ľade CSKA (0:2, 2:3) a až doma sa predviedli pri výhre 6:2. Veľmi dôležitý bol 5. zápas v Moskve, kde odvracali 1. mečbol a „kráľom ľadu“ bol brankár Isajev. Rovnako ako v 6. súboji, po ktorom je jeho priemer inkasovaných gólov na zápas v play-off 1,36 a že to nie je náhoda, hovorí bilancia v základnej časti neuveriteľných 0,82 v 37-ich dueloch.

V šiestich vzájomných zápasoch dlhodobej časti to bolo vzácne vyrovnané a v štyroch posledných inkasoval Jaroslavl v 60-ich minútach vždy iba jediný gól. Stávkujúcim radíme vsadiť na počet gólov do rozhodnutia -4,5.