1.01
1000

Colorado - Tampa Bay 5.z.

25.06.2022 02:05

Finálová séria play-off NHL sa vracia do Denveru a Colorado môže už v piatom zápase rozhodnúť. Obhajca z Tampy Bay však zbrane len tak nezloží.

„Lavíny“ zvládli obidva domáce súboje (4:3p, 7:0) a v tom druhom svojho súpera doslova zmietli z ľadu. Vonku však prespali prvý zápas a po prehre 2:6 sa im rozhodne dobre nespalo. O dva dni neskôr k tomu inkasovali hneď v 1. minúte úvodný gól, ale v ďalšom priebehu boli lepším tímom. Vyrovnať sa im podarilo v početnej prevahe, ale ešte raz museli zneškodniť náskok súpera. Rozhodnutie prišlo v nadstavenom čase z hokejky navrátilca Kadriho, ktorý bol 1. hviezdou zápasu. So spoluhráčmi spustili najmä v predĺžení uragán a dostali sa k 1. mečbolu.

„Bleskom“ sa poriadne vzdialila úspešná obhajoba a zároveň tretí titul za sebou. Po suverénnom víťazstve v prvom domácom vystúpení dvakrát viedli aj v druhom súboji pred zrakmi vlastných fanúšikov. Svojho súpera v troch tretinách výrazne prestrieľali 36:27, ale napriek tomu museli ísť do predĺženia. V závere ešte mohol rozhodnúť Kučerov, ale jeho strelu švihom zastavila horná žŕdka. V predĺžení ťahali za kratší koniec, prejavila sa absencia obrancu Černáka, ktorý musel v 2. tretine po nastrelení do šatne a 5 obrancov fyzicky nestačilo.

Vo vzájomných zápasoch tak Colorado vyhralo v tejto sezóne piatykrát a prehrala iba v 3. súboji play-off. Doma bude chcieť rozhodnúť a stávkujúcim radíme vsadiť na domácich, ako Víťazov do rozhodnutia.