1.01
1000

Colorado - St.Louis 5.z.

26.05.2022 01:05

Colorado vyhralo na ľade St.Louis oba zápasy a o svojom postupe do finále Západnej konferencie tak môže rozhodnúť už v najbližšom domácom súboji.

Piata výhra Avalanche na štadióne Blues v rade výrazne priblížila Colorado k finále konferencie a najväčšou mierou sa o to zaslúžil Kadri, ktorý strelil hetrik a pridal jednu asistenciu. Tento hráč po tom, čo v treťom zápase narazil do brankára Binningtona, musel čeliť rasistickým vyhrážkam a útokom, ale vysporiadal sa s tým najlepšie ako mohol. Fanúšikova Blues na neho majú spadnuté už od minuloročného play-off, kedy zranil Faulka a v štvrtom zápase pri každom jeho dotyku s pukom pískali.

Blues išli síce už v siedmom zápase po sebe do vedenia 1:0, ale nezvládli úvod druhej tretiny, kedy v priebehu piatich minút inkasovali štyri góly. V závere prostrednej časti sa po dvoch góloch v presilovkách vrátili do zápasu a potvrdili, že ich hra v početnej výhode je naozaj na najvyššej úrovni a aktuálne aj s najlepšou úspešnosťou využitia v play-off. Bol to však Kadriho večer, ktorý zvýšil v polovici tretej tretiny na 5:3 svojim tretím gólom v zápase a dočkal sa tak prvého hetriku v play-off. Účet zápasu potom necelé dve sekundy pred koncom uzavrel gólom do prázdnej bránky Rantanen.

Colorado v štvrtom zápase prestrieľalo súpera vysoko 37:20 a aj napriek tomu, že Husso kryl 31 striel, tak mám pocit, že zranený Binnington Blues výrazne chýba. Vyzdvihnúť treba aj útočníka St.Louis Perrona, ktorý strelil dva góly a po Brettovi Hullovi sa stal iba druhým hráčom Blues v play-off, ktorý zaznamenal aspoň štyri viacgólové zápasy. Na druhej strane obranca Avalanche Cale Makar je spoločne s Blakeom druhým najproduktívnejším zadákom v histórii Colorada, keď získal už 43 bodov, pričom lepšie je na tom už len Ozolinš (65 bodov).

Blues ako keby so zranením Binningtona stratili vietor z plachiet a za stavu 1:3 na zápasy bude odvracanie mečbalu na ľade súpera nesmierne náročné. Colorado podľa mňa v piatom zápase spečatí svoj postup do finále Západnej konferencie.