Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Chorvátsko - Belgicko

01.12.2022 16:00
pic

Belgicko má nôž na krku a ak chce mať istotu postupu, tak potrebuje v poslednom zápase zdolať Chorvátsko, načo však bude potrebovať podstatne lepší výkon ako podalo v prvých dvoch dueloch.

Čo kapitána Chorvátska Luka Modrič sľúbil, tak to aj platilo. „Vatreni“ po bezgólovej remíze s Marokom, podali v druhom súboji proti Kanade podstatne lepší výkon a nevykoľajil ich ani rýchly gól súpera. Po ňom totiž zverenci trénera Daliča prebrali iniciatívu a ešte do polčasu viedli po góloch Kramariča a Livaju 2:1. Ich dominancia pokračovala aj po prestávke, keď upokojujúci tretí gól dal opäť Kramarič a v samom závere jednu z množstva šancí využil Majer. Chorváti tak opäť ukázali, že sú nesmierne skúsené mužstvo, ktoré nespanikárilo ani za nepriaznivého stavu a aktuálne je bližšie k postupu ako jeho najbližší súper. Na definitívu mu totiž stačí remíza a na postup z prvého miesta nesmie získať menej bodov ako Maroko, ktoré má aktuálne aj horšie skóre. Dalič, ktorý v najbližšom zápase predstihne Slavena Biliča v počte zápasov na lavičke Chorvátska však vie, že Belgicko bude doteraz najťažší súper na prebiehajúcom šampionáte a jeho tím nesmie poľaviť.

Belgicko síce zatiaľ herne neoslnilo a po výhre 1:0 nad Kanadou prekvapujúco podľahlo 0:2 Maroku, ale dopredu ho určite netreba zatracovať. Šance na výhru v tomto súboju sú takmer vyrovnané a všetko môže zmeniť jeden gól. Pravdou však je, že ak sa Belgicko výrazne nezlepší, tak Modrič a spol. by ho mohli veľmi rýchlo potrestať, čo by znamenalo koniec na šampionáte. Už prehra s Marokom vyvolala v krajine veľké nepokoje a predčasný koniec na MS by mohol mať ešte horšie následky. Navyše nálada v tíme údajne nie je najlepšia, čo by ešte viac mohlo znížiť šance Belgicka na úspech. V súboji strieborného a bronzového tímu z ostatných MS by však nemala byť núdza o dramatické momenty. Belgicku by mohol pomôcť Lukaku, ktorý už trénuje, ale či je fit na zápas a či by bol platný je otázne.

Belgicko síce vyhralo posledné dva vzájomné zápasy, ale tentokrát by nemalo byť nad sily Chorvátov, ktorí by si ziskom minimálne jedného bodu mali zabezpečiť postup zo skupiny.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
V diskusii nie sú žiadne príspevky