1.01
1000

Chile - Bolívia

17.6.2021

Bolívia v úvodnom vystúpení proti Paraguaju (1:3) potvrdila úlohu outsidera celého turnaja napriek tomu, že po úvodnej 45-minútovke viedla po premenenej penalte.

Celý druhý polčas však Bolívijci odohrali v oslabení, pretože nadstavenom čase videl druhú žltú kartu mladučký útočník z talianskeho Spalu Jaume Cuellar. Prehra však bola úplne zaslúžená. 22perentné držanie lopty a 2 strely do priestoru bránky (2:11) body neprinášajú. Chile malo na rozbeh o poznanie ťažšieho protivníka v podobe Argentíny a v priebehu desiatich dní s ním 2x dokázalo udržať krok s rovnakým výsledkom 1:1. Na Messiho gól z 23.minúty dokázal ešte do polčasu odpovedať Alexis Sanchez, ktorý si však poranil sval a nad jeho štartom visí otáznik. Rovnakým výsledkom sa skončilo aj finále CA v roku 2016, kde sa po penaltách Chile tešilo z titulu juhoamerického šampióna. Forma favorita zápasu však nie je nie je oslnivá. Z ostatných 12 duelov „La Roja“ vyhrala len 3 a pripísala si aj rovnaký počet prehier. Napriek tomu však nikto nepochybuje, že Bolívii pripraví desiatu prehru na CA v rade. Tip: 1.polčas - 1