1.01
1000

Chelsea - Aston Villa

01.04.2023 18:30

Chelsea privíta na Stamford Bridge v súboji tabuľkových susedov Aston Villu, ktorá ma na konte rovnaký počet bodov a aj podobnú bilanciu z ostatných zápasov.

Domáci sa pred reprezentačnou prestávkou vyhrabali z najhoršieho a séria troch výhier v rade im určite dodala potrebné sebavedomie. Po dvoch ligových výhrach a postupe do štvrťfinále Ligy majstrov však prišla doma nie až tak očakávaná remíza 2:2 s Evertonom, ktorá udržala Chelsea na desiatom mieste a zabránila jej preskočiť Fulham. Z posledných šiestich domácich zápasov prehrali Blues iba jediný (3-2-1), ale na žiadnom štadióne nepadlo v tejto sezóne Premier League menej gólov ako práve na Stamford Bridge. Potter musí opäť riešiť absencie v zostave, keď okrem Broju so Silvom majú problémy aj James, Havertz, Mount, Aubameyang, Sterling Fofana, Azpilicueta aj Mendy a nie je jasné, že kto z tohto zoznamu bude k dispozícii.

Villa sa pred prestávkou tiež chytila, keď trikrát vyhrala na nulu a remízu 1:1 uhrala na ihrisku West Hamu. Začalo sa jej dariť aj vonku, kde z ostatných šiestich zápasov prehrala jediný (4-1-1) a aj to na Etihad Stadium. V ostatných siedmich dueloch vonku sa navyše strelecky presadila a možno sa bude cítiť aj nato, aby na Stamford Bridge ukončila viac ako jedenásť rokov trvajúce čakanie na víťazstvo. Posledné tri ligové zápasy s Chelsea však Villans prehrali a s týmto súperom by sa určite radšej stretli v čase, kedy mu vyložene nešlo. Emerymu by mali chýbať Cash, Coutinho a Steer.

Nebude to síce jednoduché, ale Villans by mohli pokračovať v zlepšených výkonoch vonku aj v súboji proti Chelsea, ktorá však tiež dúfa v pozitívny scenár. Nebude to zrejme gólová prestrelka, ale aspoň gól na oboch stranách by nemusel byť nereálny.