1.01
1000

Carolina - NY Rangers 2.z.

21.05.2022 02:05

Carolina podľa predpokladov uspela v 1. zápase 2. kola play-off, ale na vlastnom štadióne sa s NY Rangers natrápila podstatne viac ako sa očakávalo.

„Hurikáni“ vyhrali v sérii s Bostonom (4:3) všetky domáce súboje a prvé tri boli absolútne jednoznačné (5:1, 5:2, 5:1). O to viac prekvapil veľmi vyrovnaný prvý duel s NY Rangers (2:1p), keď bol súper v dvoch tretinách minimálne vyrovnaným súperom a dokonca vyhral aj na strely 12:8 a 11:6. Na Šesťorkina išlo iba 14 striel a nečudo, že do poslednej tretiny vstupovali s mankom. Veľký nápor však priniesol vyrovnanie necelé dve a pol minúty pred koncom a v predĺžení o všetkom rozhodol Cole, čím sa stal iba tretím obrancom Caroliny s gólom v nadstavenom čase v play-off.

„Jazdci“ odvrátili s Pittsburghom tri mečboly a zdá sa, že im to prospelo. Na ľade favorizovaného súpera predviedli aj podľa trénera Gallanta najlepší výkon v tohtoročnom play-off, ale ani to nakoniec nestačilo. V prvých dvoch tretinách však boli prekvapujúco lepším tímom a okrem Chytilovho gólu mohli pridať aj ďalšie. Najmä nájazd opäť Chytila volal po góle, ale nakoniec z toho boli inkasované góly tesne pred koncom zápasu a v predĺžení. Spoliehať sa budú opäť na gólmana Šesťorkina.

Vo vzájomných zápasoch prehral Carolina iba jeden zo štyroch duelov a v tom pokračovala aj v 1. zápase série, aj keď na to potrebovala predĺženie. Stávkujúcim radíme vsadiť na domácich, že tentoraz dajú 1. gól.