1.01
1000

Calgary - Edmonton 2.z.

21.05.2022 04:35

To čo bolo? Bitka o Albertu začala veľkolepou prestrelkou, keď hráči pálili ostrými a bola z toho najbohatšia gólová nádielka v play-off od roku 1993.

Zároveň aj rekord zo vzájomného zápasu Calgary a Edmontonu v play-off, ktorý vydržal takmer 40 rokov, keď v roku 1983 padlo v jednom zo súbojov dvanásť gólov. Prvým hetrikom v play-off sa zaskvel domáci Tkachuk, Gaudreau pridal tri asistencie, čím natiahol svoju bodovú sériu na šesť duelov a Calgary strelilo v bojoch o Stanleyho pohár deväť gólov po štvrtýkrát v histórii, čím vyrovnalo klubový rekord. Na druhej strane si McDavid pripísal štyri body (1+3) a s výnimkou jediného duelu v tohtoročnom play-off získal vždy aspoň dva kanadské body.

Calgary viedlo 2:0 už v 51. sekunde, čo je klubový rekord a už v siedmej vyhnalo po treťom presnom zásahu z bránky Smitha, ktorého vystriedal Koskinen (32/37). Ani obrana domácich na čele s brankárom Markströmom však nemala svoj deň. Flames viedlo 3:0, 5:1 a aj 6:2, ale Oilers dokázali v úvode tretej tretiny vyrovnať na 6:6. Nerozhodný stav však vydržal iba niečo viac ako minútu a Calgary napokon po ďalších góloch Anderssona, Tkachuka a do prázdnej bránky opäť Tkachuka vyhralo 9:6. Jediný gól z presilovky strelili domáci a ak odpočítame gól do prázdnej bránky, tak až trinásť presných zásahov padlo v hre piatich proti piatim.

Calgary prestrieľalo súpera 48:28 a potvrdilo, že v tejto sezóne zatiaľ vo vzájomných dueloch vyhrávajú iba doma hrajúce tímy a pripísalo si tretiu výhru nad Edmontonom v rade. V druhom zápase toľko gólov očakávať nemôžeme, ale opäť by mali mať bližšie k výhre domáci Flames.