1.01
1000

Cagliari - Inter Milano

15.05.2022 20:45

Naoko jasný zápas, ale v Sardínii ide o všetko. Domácim o záchranu, hosťom o obhajobu titulu.

Extrémne dôležitý duel odohralo Cagliari pred týždňom, keď vycestovalo k priamemu konkurentovi v boji o záchranu, k Salernitane. Vo vyhrotenom stretnutí, v ktorom hlavný rozhodca ukázal 7 žltých a dve červené karty, išiel po premenenej penalte 20 minút pred koncom do vedenia súper. Cagliari sa, ale nevzdávalo, v závere nastrelilo žrď a šancu na záchranu v súťaži mu dala hlavička Altareho v 98.minúte. Sardínčania však majú zlú formu, z ostatných deviatich stretnutí prehrali až sedem a proti obhajcovi titulu to bude prekérne náročné.

Inter vyhral 8 z posledných 9 zápasov, vrátane tohtotýždňového triumfu vo finále Coppa Italia s Juventusom, čo mužstvo len nakopne. Milánčania sú navyše v streleckej forme a z ôsmich dueloch len raz nedali aspoň dva góly. Bolo to v dohrávke v Bologni (1:2), po ktorej mohli ísť do čela. Takto stráca na mestského rivala stále dva body, a keďže s ním má horšiu vzájomnú bilanciu, v závere sezóny musí dúfať v aspoň jednu jeho prehru.

Inter ostatné dva vzájomné súboje zvládol na nulu a Cagliari v decembri doma vôbec nešetril (4:0). Tomu sa ho podarí občas zaskočiť, ale to nie je dnešný prípad, Inter je ďaleko kvalitnejší a o forme sa netreba ani baviť. Zaujímavosťou je, že z 15 zápasov skončil remízou iba jeden (11-1-3). 2.tím dosiahne gólov 2-3