1000

Bröndby - Lyon

25.11.2021 21:00

Bröndby Kodaň zabojuje o európsku jar, doma však hostí doteraz najlepší tím Európskej ligy.

Olympique Lyon jasne dominuje svojej skupine, v predstihu si zaistil postup do jarného osemfinále a zároveň je jediným tímom súťaže, ktorý ešte nestratil ani bod.

Francúzsky zástupca dokázal s výnimkou zápasu v Prahe udržať vždy čisté konto a bránky svojich súperov zaťažuje v priemere tromi gólmi na zápas.

Mierne rozhodený však môže byť z víkendového zápasu s Olympiquom Marseille, ktorý bol po pár minútach pre zásah fľašou do hlavy kapitána hostí Dimitriho Payeta prerušený a následne predčasne ukončený.

Napriek tomu je Lyon v zápase proti Bröndby považovaný za jasného favorita. Keďže domáci zatiaľ nepodávajú optimálne výkony.

Dánsky zástupca stále čaká na svoju prvú výhru a v doterajších štyroch zápasoch strelil iba chudobný jeden gól.

„Chlapci z Vestegnenu“ by si potrebovali preniesť do Európskej ligy formu z domácej súťaže, v ktorej neprehrali už päť zápasov v rade a zdolali aj svojho mestského rivala FC, či vedúci tím súťaže Midtjylland.

Úvodný zápas týchto dvoch súperov skončil jednoznačným víťazstvom Lyonu 3:0. Ten však o svojom víťazstve rozhodol až v druhom polčase. Bröndby ale na domácej pôde nepredáva kožu lacno a zvíťaziť tu nedokázala Sparta a ani Rangers. Vo štvrtok však veríme vo výhru francúzskeho zástupcu a tipujúcim radíme využiť lákavý kurz na „dvojku“.