1.01
1000

Brighton - West Bromwich

25.10.2020

Brighton nehrá zle, ale body zbiera len veľmi ťažko, to by sa však mohlo zmeniť proti slabo hrajúcemu nováčikovi, ktorý po návrate do Premier League stále čaká na prvé víťazstvo.

Brighton síce v úvode nového ročníka Premier League vyhral jediný zápas na pôde Newcastlu 3:0, ale herne to v jeho podaní nevyzerá najhoršie. Navyše mal ťažkých súperov a tak proti papierovo slabšiemu tímu bude chcieť získať tri body. Trénera Brightonu zatiaľ môžu tešiť hlavne výkony stredného útočníka Maupaya, ktorý má na svojom konte už štyri presné zápasy a od neho bude veľa záležať aj v ďalšom zápase. Naposledy uhral Brighton bod na ihrisku Crystal Palace, kde bol síce jasne lepším tímom, ale remízu 1:1 napokon zachraňoval až gólom z 90.minúty. Podobný výkon by mu však proti West Brom mohol priniesť plný bodový zápis.

Hostia horia hlavne v obrane, keď v prvých štyroch kolách inkasovali trinásť gólov. V ostatnom kole však v zápase dvoch slabo hrajúcich tímov uhral West Brom bezgólovú remízu doma s Burnley, ale dostavil sa nový problém a to so zakončením. Zverenci trénera Biliča totiž naposledy strelili tri góly v 1.polčase s Chelsea, s ktorou napokon remizovali 3:3 a odvtedy čakajú na presný zásah už päť polčasov. Hostia tak zažívajú jeden z najhorších vstupov do sezóny za posledných desať rokov.

Brighton je v tejto konfrontácii pre nás favoritom a tentokrát by to mal končene potvrdiť aj ziskom troch bodov.