1000

Brentford - Leicester

24.10.2021 15:00

Brentford naposledy doma poriadne vytrápil Chelsea a niečo podobné sa pokúsi predviesť aj proti Leicesteru, tentokrát by však chcel vyťažiť aj nejaké tie body.

Len päť nováčikov súťaže malo v tejto fáze Premier League na konte viac bodov ako aktuálne Brentford. Ten sa s dvanástimi bodmi drží v pokojnom strede tabuľky a herne mu naozaj nie je čo vytknúť. Snáď možno efektivitu v koncovke. Na tú doplatil aj v poslednom kole proti Chelsea, ktorej dovolil jedinú strelu, z ktorej však hostia v závere polčasu skórovali a domáci sami nepremenili niekoľko sľubných šancí a to hlavne v posledných dvadsiatich minútach zápasu. Brentford tak prišiel o sériu troch ligových zápasov bez porážky. Na Community Stadium to však v tejto sezóne nebude mať ľahké zrejme nikto.

Leicester trošku zažehnal sériu nepresvedčivých výsledkov, keď v Premier League zdolal doma Manchester United 4:2 a v Európskej lige si pripísal prvú výhru, keď uspel na ihrisku Spartaka Moskva 4:3. V týchto súbojoch sa darilo útočníkovi Dakovi, ktorý predtým neskóroval ani v jednom zápase a tentokrát nasúkal päť gólov. Obrana „líšok“ však nestojí na pevných nohách a aj postavenie v tabuľke nie je pre tento klub uspokojujúce. Vonku uspel Leicester v tejto sezóne Premier League iba na ihrisku posledného Norwichu. Citeľná bude hlavne absencia Ndidiho.

Očakávam otvorený súboj, v ktorom by sa strelecky mali presadiť obe mužstvá. Ak by chcel niekto vyšší kurz, tak sa ponúka stávka nato, že oba tímy skórujú a padne viac ako 2,5 gólu.