1.01
1000

Brentford - Fulham

3.8.2020

Brentford si po reštarte pripísal 7 víťazstiev za sebou a takmer sa dostal na 2. miesto, čo by znamenalo priamy postup medzi elitu. V posledných dvoch kolách však nečakane neuhral ani bod na pôde Stoke (15.) 0:1 a dokonca prehral aj doma s Barnsley (21.) 1:2. Šanca tak zostala ešte v baráži a v 1. kole si poradil so Swansea, aj napriek tomu, že v 1. zápase vonku prehral 0:1. V odvete bolo hneď po 15-ich minútach 2:0 a keď po zmene strán zvýšil náskok na 3:0, mal postup vo vrecku. V tíme vládne dánska enkláva, veď tréner Frank Thomas má v kádri až 7 krajanov, čo je záruka skalopevnej defenzívy a na druhej strane sa o takmer všetky góly postaralo trio Watkins (26 gólov), Benrahma (17) a Mbueno (16).

Hostia si po reštarte pripísali hneď 2 prehry za a tie ich napokon stáli priamy postup. Získali rovnaký počet bodov ako ich finálový súper v baráži, čo bolo len 2 za 2. priečkou. V semifinále baráže zvíťazili na trávniku Cardiffu (2:0) a asi nikto už veľkú drámu v odvete neočakával. V minulej sezóne však Cardiff pôsobil podobne ako Fulham v najvyššej súťaži a tak mal jediný cieľ. V 47. minúte sa ujal druhýkrát v zápase vedenia a odvtedy sa valil na bránu súpera jeden útok za druhým. Hrdinom zápasu sa stal slovenský brankár Marek Rodák, ktorý chytal fantasticky a prinášal útočníkov súpera priam do zúfalstva. Taký výkon však budú jeho spoluhráči potrebovať opäť. Na rozdiel od svojho súpera majú v tíme jediného kanoniera Srba Mitroviča s 26-mi gólmi a najmä ofenzíva je slabším článkom.

V obidvoch vzájomných zápasoch v tomto ročníku sa presadil Brentford, keď doma zvíťazil 1:0 a v odvete na pôde Fulhamu 2:0. Finálový súboj baráže však favorita nemá. Stávkujúcim radíme vsadiť na dvojitú šancu 0-0.